Karolina Chojnacka

Aston Martin Vantage V12 Zagato Heritage TWINS – wyjątkowa para kolekcjonerskich egzemplarzy

Powstanie tylko 19 zestawów tych nietypowych „bliźniaków”.

R-Reforged ujawnił pierwszą grupę samochodów stworzoną z okazji stulecia istnienia Zagato, Aston Martin V12 Zagato Heritage TWINS firmy R-Reforged.

Dostępne będą wyłącznie jako para, w wersji Coupé i Speedster, i powstanie tylko 19 zestawów pożądanego Astona Martina V12 Zagato Heritage TWINS firmy R-Reforged.

Kultowy włoski dom projektowy rozwinął formę Aston Martin Vantage V12 Zagato Coupé z 2011 roku i stworzył nowego, czystego bliźniaka Speedstera. Ostrzejsze, czystsze i w pełni ubrane we włókno węglowe. Zmiany konstrukcyjne biegną od przodu, który obejmuje nowy rozdzielacz i przednie błotniki, aż po bardziej elegancki tył, teraz z aktywnym aero, które zmienia równowagę samochodu, ale zachowuje zdefiniowane linie Zagato podczas spoczynku. TWINS można określić jako dopasowane lub indywidualne projekty, przy czym właściciele już korzystają z indywidualnej współpracy z projektantami i inżynierami samochodu, aby spersonalizować praktycznie każdy element.

Aston Martin Vantage V12 Zagato Heritage TWINS

Przeczytaj też: Aston Martin Vantage Roadster – kabriolet z najszybciej składanym dachem w historii

Istotą tego projektu było stworzenie idealnego„ garażu ”, składającego się z dwóch pożądanych i kolekcjonerskich samochodów.

Andrea Zagato wyjawi:

Aston Martin V12 Zagato Heritage TWINS firmy R-Reforged to niezwykły kamień milowy dla mediolańskiego atelier. Pomimo stworzenia ponad 450 modeli od czasu naszej formacji, wybraliśmy Aston Martina, który z pewnością był naszym najbardziej prestiżowym partnerem w ciągu ostatnich 50 lat, aby uczcić historię naszego powstania. Współpraca z R-Reforged sprawiła, że ​​mogliśmy stworzyć błyskawiczną klasykę.

19 właścicieli tej rzadkiej i specjalnej serii, na którą licencję wydał Aston Martin, również doświadczy znaczącej transformacji osiągów pojazdu, uzyskanej dzięki serii znaczących i dynamicznych ulepszeń.

Czysty i agresywny, mocny 5,9-litrowy silnik V12 ma teraz prawie 600 KM, czyli 80 KM ponad standard, dzięki inżynierom R-Reforged, którzy zdecydowali się na aluminiowy wlot powietrza i wydech z tytanu, akcentując prawdopodobnie jedną z najlepszych ścieżek dźwiękowych silnika na świecie. Smukłą sylwetkę Astona Martina V12 Zagato Heritage TWINS firmy R-Reforged wzmacnia redukcja wysokości o 10 mm i rozciągnięty rozstaw kół o 20 mm.

Aston Martin Vantage V12 Zagato Heritage TWINS

Przeczytaj też:Aston Martin prezentuje pierwszy prototyp V12 Speedster

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze