Karolina Chojnacka

Aston Martin DBX Bowmore Edition – powstanie tylko 18 sztuk ekskluzywnego modelu inspirowanego whisky

DBX Bowmore Edition oddaje istotę dwóch luksusowych brytyjskich marek.

Aston Martin DBX, został zaprezentowany w ekskluzywnej specyfikacji „Q by Aston Martin”, aby uczcić innowacyjne partnerstwo marki z legendarną destylarnią whisky single malt Bowmore.

Aston Martin DBX Bowmore Edition jest wyposażony w 4-litrowy silnik V8 z podwójnym turbodoładowaniem, dostrojony do dostarczania 550 KM i 700 Nm momentu obrotowego.

Powstanie tylko 18 sztuk ekskluzywnego modelu, który oddaje istotę dwóch luksusowych brytyjskich marek.

Aston Martin DBX Bowmore Edition

Marek Reichman, wiceprezes wykonawczy i dyrektor kreatywny Astona Martina, powiedział:

Aston Martin DBX dostarczył doskonałe płótno dla najwyższego poziomu personalizacji. Marki Aston Martin i Bowmore mają tę samą wizję tworzenia ponadczasowego piękna i trwałego dziedzictwa, ale także przyjmują nowe metody, co znajduje odzwierciedlenie w edycji DBX Bowmore. Paski miedzianych destylatorów whisky są wkomponowane w boczne paski, a Bowmore Tweed akcentuje wnętrze. „Q by Aston Martin” po raz kolejny stworzył pięknego Astona Martina z limitowanej edycji.

Przeczytaj też: Aston Martin prezentuje pierwszy prototyp V12 Speedster

Bowmore DBX jest pokryty efektownym kolorem o nazwie Bowmore Blue, kolorem archiwalnym, który został przywrócony wyłącznie do tego samochodu. Klienci będą mieli możliwość wyboru alternatywnego koloru lakieru zewnętrznego, jeśli sobie tego życzą. Miedziane inkrustacje marki Bowmore wykorzystujące miedź z oryginalnej whisky są użyte do zakcentowania bocznych pasków DBX, jako ukłon w stronę tradycji utrzymywanej przez firmę.

Opcjonalne czarne zaciski hamulcowe dodają subtelności przydymionym kołom, a ogólną elegancję nadwozia podkreślają napisy i odznaki Astona Martina na skrzydłach oraz „Q by Aston Martin” na błotnikach.

Aston Martin DBX Bowmore Edition

Wnętrze zawiera wiele detali projektowych „Q by Aston Martin”, takich jak polerowane miedziane uchwyty na kubki i listwy progowe wykonane z miedzi pochodzącej z recyklingu z oryginalnego Bowmore. Wykończenie konsoli środkowej w kolorze błyszczącej czerni ma wykonane na zamówienie, ręcznie układane detale z folii miedzianej. Każdy samochód jest wyposażony w zestaw specjalnie zaprojektowanych akcesoriów „Q by Aston Martin”, takich jak tweedowy koc piknikowy Bowmore i skórzany pokrowiec.

Aston Martin DBX Bowmore Edition

Wyjątkowa współpraca Aston Martina z Bowmore zaowocowała już stworzeniem „Black Bowmore DB5 1964”, łącząc wyjątkowy single malt i prawdziwy tłok legendarnego Astona Martina DB5. W miarę kontynuowania współpracy dwóch kultowych marek z pewnością pojawią się kolejne luksusowe produkty.

Przeczytaj też: Przeczytaj też: Aston Martin i Bowmore – producent torfowej whisky single malt – stworzyli kolekcjonerską butelkę trunku

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze