Aston Martin DBS Superleggera Concorde – na cześć najbardziej niesamowitego samolotu wszechczasów

W zeszłym roku Aston Martin przedstawił prototypy modeli specjalnych, które miały powstać na cześć pierwszego lotu Concorde'a. Pierwsze egzemplarze zjeżdżają już z linii produkcyjnej, a do właścicieli trafią na początku 2021 roku.

W zeszłym roku minęła 50. rocznica pierwszego lotu ponaddźwiękowego samolotu Concorde. Z tej okazji, w listopadzie 2019 roku, Aston Martin zaprezentował model, który miał uczcić brytyjsko-francuską współpracę. W ten sposób powstała limitowana edycja modelu Aston Martin DBS Superleggera Concorde. Z fabryki wyjedzie zaledwie 10. egzemplarzy tego specjalnego modelu. Aston Martin DBS Superleggera Concorde dołącza do Vanquish S Red Arrows Edition, Vantage Blades Edition oraz V12 Vantage S Spitfire 80 – modeli, które również były inspirowane lotnictwem.

Podstawą modelu jest oczywiście produkowany od 2018 roku Aston Martin DBS Superleggera. Do zewnętrznych różnic edycji specjalnej należą malowania w kolorach British Airways. Charakterystyczne kolory brytyjskiej linii lotniczej znajdziemy na elementach aerodynamicznych takich jak splitter przedniego zderzaka, spojler oraz tylny dyfuzor. Ciekawszego wyglądu dodaje jeszcze czerwona linia biegnąca wzdłuż dachu. Dach wykonany jest z włókna węglowego, a na nim zamieszczono grafikę sylwetki Concorde’a.

Przeczytaj także: Aston Martin DBS Superleggera – flagowa nowość

Wnętrze DBS Superleggera Concorde również jest wyposażone w elementy celebrujące 50 rocznicę lotu Concorda. W środku dominuje kolor granatowy, a znaczna część wnętrza wykonana jest z alcantary. Na przednich fotelach znajduje się logo Concorde, a łopatki do zmiany biegów są wykonane z tytanu, który został odzyskany z elementów wirnika Concorde’a. Ciekawostką jest, że na osłonie przeciwsłonecznej po stronie kierowcy umieszczono grafikę machometru – pokazuje nam liczbę machów oraz wysokość, na jakiej mógł latać ten niesamowity samolot. Dodatkowo na progach zamontowano oznaczenia edycji specjalnej w postaci aluminiowych wstawek.

Sercem specjalnego modelu jest 5,2 – litrowy sinik V12 Super GT z podwójnym turbodoładowaniem, który ma moc 715 KM i 900 Nm momentu obrotowego. Musimy zadowolić się prędkością maksymalną wynoszącą 340 km/h oraz przyspieszeniem do 100 km/h w 3,4 sekundy.

Zwykła wersja modelu Aston Martin DBS Superleggera w Niemczech kosztuje ok. 270 tys. euro. Cena edycji specjalnej nie jest znana, ale jedno jest pewne – jest wyższa niż 270 tys. euro. Część dochodów ze sprzedaży zostanie przekazana organizacji Air League Trust, która uczy mniej zamożne dzieci latać i oferuje im wsparcie w pracy inżynierskiej.

Przeczytaj także: Pagani Huayra Tricolore – bardzo drogi i bardzo limitowany samochód z obsesją na punkcie lotnictwa

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

Przepiękny samochód, robi wrażenie. Miałem okazję pojeździć Aston Martina Vanquish S na Supercarday i różnica jest diametralna! Czuć to klasę premium.

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze