Karolina Chojnacka

Aplikacja e-TOLL źle oceniana przez kierowców. Użytkownicy nie pozostawili na niej suchej nitki

Opłaty za przejazd państwowymi odcinkami autostrady A2 i A4 od 1 grudnia 2021 roku są pobierane na nowych zasadach. Wymagana jest specjalna, rządowa aplikacja na telefon - e-TOLL. Aplikacja jest wyjątkowo negatywnie oceniania przez kierowców.

1 grudnia 2021 roku z państwowych, płatnych odcinków autostrad A2 Konin- Stryków oraz A4 Bielany Wrocławskie - Sośnica znikną bramki. Pobór opłat na nich przejęła Krajowa Agencja Skarbowa. Od tego dnia każdy kierowca, wjeżdżający na autostradę samochodem o dopuszczalnej masie całkowitej poniżej 3,5t lub motocyklem, zobowiązany będzie posiadać ważny bilet autostradowy. W przeciwnym razie grozi mu mandat 500 złotych.

By opłacić przejazd autostradą należy kupić e-bilet autostradowy u partnerów systemu e-TOLL (np. na stacjach benzynowych) lub zainstalować państwową aplikację e-TOLL PL.

Aplikacja e-TOLL źle oceniana przez kierowców

Aplikacja e-TOLL, która służy do płacenia za przejazd autostradami A2 i A4, jest jedną z najgorzej ocenianych aplikacji przez użytkowników. Internauci nie pozostawili suchej nitki na e-TOLL-u.

Gdyby nie pojedyncze przypadki pozytywnych ocen, aplikacja e-TOLL PL byłaby najgorszą aplikacją do pobrania w sklepach Play oraz App Store. W sklepie Play pojawiło się ponad 5100 ocen, natomiast w App Store – 1200. W momencie powstania artykułu średnia ocena aplikacji e-TOLL to 1,2 w skali 5-punktowej w sklepie Play i 1,0 w AppStore.

Na co narzekają kierowcy? Z komentarzy użytkowników e-TOLL wynika, że kierowcy narzekają przede wszystkim na skomplikowany proces rejestracji oraz niestabilne działanie aplikacji.

Alternatywy dla aplikacji e-TOLL

Alternatywą dla rządowej aplikacji jest aplikacja Autopay, która pozwala na znacznie szybsze (i łatwiejsze) uregulowanie płatności.

Już od kilku lat za pomocą aplikacji Autopay można automatycznie płacić za przejazd odcinkami autostrady A1 pomiędzy Toruniem a Gdańskiem oraz autostrady A4 od Krakowa do Katowic. Dla kierowców, którzy korzystają z aplikacji Autopay szlabany podnoszą się same, a należna kwota automatycznie ściągana jest z karty płatniczej i do tego jest niższa niż w przypadku regulowania należności manualnie. Od 1 grudnia aplikacją Autopay będzie można także zapłacić za płatne odcinki autostrad zarządzanych przez GDDKiA.

Innym rozwiązaniem jest korzystanie z aplikacji Spark, która umożliwia zakup e-biletu autostradowego.

E-bilet jest ważny 48 godzin, można wybrać datę początku jego ważności i zapłacić bez wcześniejszego zasilania specjalnego konta. Możliwy jest również zakup biletu dla innej osoby (np. starszej, nieobsługującej smartfonów i aplikacji) oraz zakup kilku biletów z wyprzedzeniem, jeśli zajdzie taka potrzeba. Dodatkowo, w przypadku zmiany planów, istnieje możliwość zwrotu biletu przed rozpoczęciem jego terminu ważności.

Komentarze:

Ania k. - 13 grudnia 2021

co się dziwić, jak to nie działa, wiesza się i śledzi lokalizacje… dramat. lepiej wziąć inne aplikacje jak yanosik czy mpay czy cos…

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze