Karolina Chojnacka

Aplikacja e-TOLL to porażka? Kierowcy są zachęcani do kupna jednorazowych biletów

Krajowa Administracja Skarbowa oficjalnie zachęca kierowców do zakupu jednorazowych biletów jako alternatywy dla nieudanego systemu poboru opłat e-TOLL. Miało być lepiej, a wyszło jak zwykle?

1 grudnia 2021 roku z państwowych, płatnych odcinków autostrad A2 Konin- Stryków oraz A4 Bielany Wrocławskie - Sośnica znikną bramki. Pobór opłat na nich przejęła Krajowa Agencja Skarbowa. Od tego dnia każdy kierowca, wjeżdżający na autostradę samochodem o dopuszczalnej masie całkowitej poniżej 3,5t lub motocyklem, zobowiązany będzie posiadać ważny bilet autostradowy. W przeciwnym razie grozi mu mandat 500 złotych.

Opłaty za przejazd państwowymi odcinkami autostrady A2 i A4 od 1 grudnia 2021 roku są pobierane na nowych zasadach. Wymagana jest specjalna, rządowa aplikacja na telefon e-TOLL lub bilet autostradowy.

Aplikacja e-TOLL nie cieszy się jednak popularnością wśród kierowców, którzy narzekają przede wszystkim na skomplikowany proces rejestracji oraz niestabilne działanie aplikacji. Dlatego lepszym rozwiązaniem wydaje się skorzystanie z alternatywy w postaci biletu, co sugeruje nawet Krajowa Administracja Skarbowa.

W informacji prasowej Ministerstwa Finansów możemy przeczytać:

Jeżeli jesteś kierowcą samochodu osobowego i chcesz skorzystać z najszybszej i najwygodniejszej formy płatności za przejazd autostradą na państwowych odcinkach A2 i A4, wybierz aplikację e-TOLL PL BILET. W aplikacji kupisz e-bilet autostradowy na konkretny odcinek autostrady

Taka rekomendacja może dziwić, ponieważ stanowi ona potwierdzenie faktu, że aplikacja e-TOLL PL, która była reklamowana jako wygodny i bezproblemowy sposób opłaty za przejazd autostradami, okazała się porażką.

System e-TOLL. Lista stacji, na których kupisz bilet na przejazd autostradą

E-bilet autostradowy będzie można kupić stacjonarnie na 234 stacjach sieci PKN Orlen. Lista stacji oferujących e-bilet autostradowy jest dostępna w wyszukiwarce na stronie: www.orlen.pl/pl/dla-ciebie/stacje (po rozszerzeniu „Wybierz opcje” w opcjach wyszukiwarki należy zaznaczyć „e-bilet autostradowy” i wybór ten potwierdzić przyciskiem „Zastosuj”).

Należy pamiętać, że kierowcy kupując e-bilet autostradowy mogą w razie zmiany planów zrezygnować z wykupionego przejazdu przed momentem, który podczas zakupu określi się jako chwilę wjazdu na płatny odcinek. Zwrócić bilet będzie można wyłącznie w tym samym punkcie, w którym został zakupiony.

Komentarze:

Tomasz - 14 grudnia 2021

Do płatności za autostrady nie jest wcale wymagana aplikacja e-toll. Rewelacyjną aplikacją do płatności za autostrady jast prosta w obsłudze aplikacja Autopay.

Odpowiedz

Asia - 21 grudnia 2021

Podobnie Spark, polecam. Nie śledzą lokalizacji, działa bez zarzutu

Odpowiedz

Kadłub - 15 grudnia 2021

Ja testuje mpay i działa. Polecam bo nie zbierają danych o lokalizacji i generalnie dużo bardziej po ludzku to działa w porównaniu do rządowej apki.

Odpowiedz

Turysta - 14 grudnia 2021

Bzdura. Autopay też słabo radzi sobie z obsługą A4 i A2 objętych przez eToll

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze