Karolina Chojnacka

AMR-C01 – symulator wyścigowy od Astona Martina za ponad 270 tysięcy złotych!

Aston Martin ujawnił AMR-C01 Racing Simulator, luksusowy domowy symulator dla kierowców, którzy chcą rywalizować w świecie wirtualnym. To pierwszy tego typu symulator w ofercie brytyjskiej marki.

AMR-C01 to pierwszy produkt, który powstał w wyniku nowej współpracy między Astonem Martinem a brytyjską firmą technologiczną Curv Racing Simulators.

Zaprojektowany przez Astona Martina i opracowany przez Curv, AMR-C01 ma lekki monokok z włókna węglowego i wykorzystuje najnowszą technologię, aby zapewnić w pełne wrażenia z jazdy po torze dla użytkownika w jego domowym zaciszu.  

Pozycja siedząca odzwierciedla pozycję, jaką przyjmuje kierowca za kierownicą samochodu Aston Martin Valkyrie, nadając symulatorowi futurystyczny charakter. Ręcznie składany przez Curv Racing Simulators przy użyciu najwyższej jakości komponentów i najnowszego oprogramowania Assetto Corsa, AMR-C01 jest gotowy do przeniesienia swoich użytkowników do ekscytującego wirtualnego świata wyścigów.

Przeczytaj też: Sebastian Vettel będzie jeździł dla Astona Martina!

AMR-C01 będzie stylowym dodatkiem do każdej luksusowej sali gier. Wygląd symulatora jest bez wątpienia wyjątkowy. Wykonany z włókna węglowego przód karoserii symulatora ma kształt przypominający charakterystyczny grill Aston Martin Racing. AMR-C01 ma mocną postawę, ale jednocześnie utrzymuje poziom wyrafinowania i jakości powierzchni oraz wykończenia, jakiego klienci oczekują od każdego Aston Martina.

Marek Reichman, Chief Creative Officer Aston Martin, powiedział:

To było wyzwanie dla zespołu projektowego, ponieważ chociaż symulator nie jest samochodem, jest inspirowany naszymi samochodami wyścigowymi. Musiał emanować tą samą elegancją, oferując te same dynamiczne linie i równowagę proporcji, co każdy Aston Martin z wyścigowym rodowodem. Mogę sobie wyobrazić AMR-C01 w najpiękniejszej rezydencji jako samo rzeźbiarskie dzieło sztuki.

Wyścigi e-sportowe cieszyły się gwałtownym wzrostem popularności w czasie pandemii koronawirusa, gdy kalendarze wyścigów torowych na całym świecie zostały zawieszone. I pomimo wznowienia tradycyjnego ścigania, e-sport dalej się rozwija. AMR-C01 to idealny wybór dla tych, którzy lubią wirtualny świat konkurencyjnego e-sportu, a także dla oddanych kierowców wyścigowych, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności przed kolejnym wyścigiem.

AMR-C01 – symulator wyścigowy od Astona Martina

Przeczytaj też: Beitske Visser zwyciężczynią kobiecej, wyścigowej serii e-sportowej!

Darren Turner, który jest specjalistą od symulatorów z ponad 20-letnim doświadczeniem w najnowocześniejszych symulatorach Formuły 1, wyznał:

AMR-C01 to przede wszystkim miłość do wyścigów. Stworzyliśmy domowy symulator z niesamowitą immersją, który daje użytkownikom możliwość wspaniałej zabawy podczas wyścigów w wirtualnym świecie w zaciszu własnego domu. Naszym celem było stworzenie symulatora, który zapewni tyle radości w wirtualnej rzeczywistości, co prawdziwe wyścigi. Samochody wyścigowe to świetna zabawa i wspaniale jest widzieć, że wraz z rozwojem wyścigów e-sportowych coraz więcej osób się w to angażuje.

AMR-C01 – symulator wyścigowy od Astona Martina

Ograniczona do zaledwie 150 egzemplarzy, księga zamówień na brytyjskiego Astona Martina AMR-C01 jest już otwarta. Podstawowa sugerowana cena detaliczna symulatora wynosi 57 500 £ plus podatek, czyli ponad 270 000 zł. Pierwsze dostawy zaplanowano na IV kwartał 2020 roku.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze