AMB 001, motocykl autorstwa Astona Martina i Brough Superior, przechodzi torowe testy

Rozpoczęły się testy w naturalnym środowisku tego limitowanego motocykla, który wygląda oszałamiająco i prawdopodobnie tak samo jeździ.

Projektanci motocykli oraz samochodów twierdzą czasami, że efekty ich prac, to nie tylko maszyny, ale także dzieła sztuki. W przypadku AMB 001 jesteśmy skłonni się z tym zgodzić. Inspirowany modelami Astona Martina z centralnie umieszczonym silnikiem, faktycznie nawiązuje swoimi odważnymi liniami choćby do modelu Valhalla.

Typowe dla brytyjskiej marki jest także wykorzystanie elementów z włókna węglowego oraz malowanie na kolory, kojarzone z zespołem Aston Martin Racing. Nieprzypadkowo, ponieważ limitowany do 100 sztuk AMB 001 jest motocyklem wyłącznie torowym.

Verge TS to elektryczny motocykl z kołem pozbawionym piasty

Osiągi pozostają jeszcze tajemnicą, ale z pewnością będą godne dziedzictwa, do jakiego odwołuje się ta maszyna. Na sucho waży tylko 180 kg, a napędza ją litrowy silnik V2 z turbodoładowaniem (!), rozwijający 180 KM. Jak podkreślają jego twórcy, zastosowanie turbosprężarki, a wraz z nią intercoolera i przerośniętego kolektora dolotowego, jeszcze bardziej upodabnia ten motocykl do supersamochodów.

Wspólne dzieło Astona Martina raz Brough Superior trafiło niedawno na francuski tor Pau-Arnos, gdzie sprawdzane są jego możliwości. Wnioski z testów pozwolą na wprowadzenie ostatecznych poprawek w nastawach zawieszenia, hamulców oraz w charakterystyce silnika.

Ducati rozpoczyna produkcję Superleggera V4!

Pierwsze egzemplarze tego niezwykłego motocykla trafią do klientów pod koniec bieżącego roku, a cena wynosi 108 tys. euro (zawiera 20-procentowy VAT). Chętni mogą zarezerwować swój egzemplarz na stronie Astona Martina.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze