Alpine pisze historię. Dwie kobiety zasiadły za kierownicą bolidu F1 w Arabii Saudyjskiej

Ekipa Alpine przed Grand Prix Arabii Saudyjskiej zorganizowała pokazowe przejazdy po ulicach stolicy tego kraju.Za kierownicą bolidu zasiadły Aseel Al Hamad oraz Abbi Pulling. Tym samym obie przeszły do historii, jako pierwsze kobiety, które poprowadziły bolid F1 w Arabii Saudyjskiej.

Aseel Al Hamad oraz Abbi Pulling przeszły do historii, jako pierwsze kobiety, które poprowadziły bolid F1 w Arabii Saudyjskiej.

Ekipa Alpine przed Grand Prix Arabii Saudyjskiej zorganizowała pokazowe przejazdy po ulicach stolicy tego kraju. W Rijadzie z pewnością doskonale był słyszalny dźwięk silnika V8 bolidu E20, za którego kierownicą zasiadły Saudyjka Aseel Al Hamad oraz Abbi Pulling, podopieczna Alpine. Dyrektor Alpine, Laurent Rossi, z dumą wyznał:

Fakt, że dwie kobiety prowadzą bolid F1 po ulicach stolicy Arabii Saudyjskiej, mijając cenne zabytki historyczne i wjeżdżając do serca miasta, pokazuje, że każdy, kto ma wystarczająco dużo zapału, może realizować swoje marzenia w sporcie motorowym.

Aseel udowadnia, że kobiety z różnych środowisk są mile widziane w tym świecie, a Abbi podkreśla, że sporty motorowe to prawdziwa ścieżka kariery dla kobiet. Mamy nadzieję, że ta akcja zainspiruje dziewczęta z młodszego pokolenia i pokaże im, że wszystko jest możliwe.

Aseel Al Hamad reprezentuje Arabię Saudyjską w Komisji FIA ds. Kobiet w Sportach Motorowych i jest członkiem zarządu Saudyjskiej Federacji Samochodowej i Motocyklowej. Saudyjka od lat pracuje nad rozwojem polityki promującej edukację i szkolenie kobiet w kontekście ich udziału w sportach motorowych w jej kraju.

Abbi Pulling to młoda brytyjska zawodniczka, która w tym sezonie będzie rywalizować w stawce W Series. Brytyjka jest uczestniczką programu Alpine Affiliate „wspierającego i pielęgnującego obiecujących młodych kierowców wyścigowych na początku kariery w sportach motorowych”. Alpine Affiliate to przedsionek Akademii Alpine, której głównym celem jest poszukiwanie przyszłych kierowców F1.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze