W Series ogłasza skład kierowców na sezon 2022. W stawce pojawi się pięć nowych zawodniczek

W sezonie 2022 w kobiecej serii wyścigowej W Series rywalizować będzie 18 zawodniczek. W stawce pojawi się pięć debiutantek.

W Series to seria wyścigowa tylko dla kobiet, której celem jest zmiana oblicza sportów motorowych. To seria wyścigowa dedykowana kobietom, która ma być wyścigową trampoliną dla zawodniczek, które do tej pory borykały się z problemami sponsorskimi. Pomysłodawcom W Series przyświeca słuszna idea – pomoc w rywalizacji na wysokim poziomie wszystkim paniom, które osiągają świetne wyniki w wyścigach, ale utknęły w niskich klasach w drodze do… Formuły 1.

W sezonie 2022 w kobiecej serii wyścigowej W Series rywalizować będzie 18 zawodniczek.

Po przedsezonowych testach w Arizonie i Barcelonie dyrektor wyścigowy W Series, Dave Ryan, wybrał dziewięć zawodniczek, które w tegorocznym sezonie dołączą do ośmiu pozostałych, które automatycznie zakwalifikowały się do trzeciego sezonu kobiecej serii wyścigowej, kończąc poprzednie mistrzostwa w czołowej ósemce klasyfikacji generalnej.

Jedno miejsce w stawce wciąż pozostaje wolne. Ma ono zapewnić cenne doświadczenie wyścigowe grupie zawodniczek rezerwowych, które wykazały się podczas testów i poprzednich sezonów W Series. Ich lista zostanie ogłoszona wkrótce.

W Series ogłasza skład kierowców na sezon 2022
W Series ogłasza skład kierowców na sezon 2022, fot. materiały prasowe / W Series

W tegorocznej stawce W Series, obok doświadczonych zawodniczek jak Jamie Chadwick czy Alice Powell, pojawi się pięć debiutantek – Tereza Babickova, Bianca Bustamante, Chloe Chambers, Emely De Heus i Juju Noda.

Zawodniczki startujące w sezonie W Series 2022

 1. Tereza Babickova
 2. Bianca Bustamante
 3. Jamie Chadwick
 4. Chloe Chambers
 5. Emely De Heus
 6. Belén García
 7. Marta Garcia
 8. Jessica Hawkins
 9. Emma Kimiläinen
 10. Nerea Martí
 11. Sarah Moore
 12. Juju Noda
 13. Alice Powell
 14. Abbi Pulling
 15. Bruna Tomaselli
 16. Beitske Visser
 17. Fabienne Wohlwend

W sezonie 2022 kobieca seria wyścigowa, W Series, po raz kolejny będzie serią towarzyszącą Formule 1. Zawodniczki W Series będą rywalizować podczas ośmiu weekendów wyścigowych.

Ściganie rozpocznie się w pierwszy weekend maja na torze Miami International Autodrome w Stanach Zjednoczonych, który debiutuje w serii. Pierwszy raz w tym sezonie W Series odwiedzi Azję, a dokładnie tor Suzuka w Japonii. Ponadto w kalendarzu pojawią się trzy nowe rundy: Hiszpania, Francja i Meksyk. Sezon zakończy się wyścigiem w Meksyku.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze