Alpina oficjalnie w Polsce – premiera w Poznaniu

Firma Alpina jest znana od wielu lat z bezkompromisowych przeróbek samochodów marki BMW. W końcu legendarna firma będzie miała oficjalne przedstawicielstwo w Polsce.

Na początku firma Alpina specjalizowała się w ulepszaniu bawarskich samochodów, ale od kilku lat jest niezależnym producentem samochodów. Auta wyjeżdżające z fabryki mają swój unikatowy numer VIN, ale produkcja tych egzemplarzy nie jest masowa. Rocznie powstaje zaledwie 1700 samochodów.

Charakterystyczną cechą wszystkich samochodów ze znaczkiem Alpine są szprychowe felgi oraz paski ciągnące się przez całą długość nadwozia. Do tego trzeba jeszcze dołożyć charakterystyczny, zielony lakier, ale egzemplarze produkowane przez tą firmę będą dostępne również w innych, specjalnie wyselekcjonowanych kolorach.

Dystrybucją samochodów Alpine w Polsce zajmie się spółka Auto Fus, czyli znany dealer samochodów BMW i Rolls-Royce. Oficjalna inauguracja odbędzie się na targach motoryzacyjnych w Poznaniu 6-9 kwietnia, ale już teraz można składać zamówienia na pierwsze egzemplarze. 

Najnowszym modelem produkowanym przez tą firmę jest Alpina B5 Bi-Turbo. Jest to model oparty na BMW Serii 5, ale pod maską pracuje silnik V8 4.4 o mocy 608 KM. Auto przyspiesza od 0 do 100 km/h w 3,5 sekundy, a cena wynosi 95 tys. euro. W ofercie pojawi się również flagowa limuzyna B7 oparta na BMW Serii 7.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze