Aloysie Benimana, mechanik motocyklowy

Jest dumna z tego, co potrafi i z tego, że zamiast polegać wyłącznie na mężu – również stara się zapewnić byt swojej rodzinie. Aloysie Benimana mieszka w Rwandzie, jest matką trójki dzieci i zarabia na życie naprawiając motocykle.

Pierwszych lekcji mechaniki udzielił Aloysie jej mąż, zdecydowanie bardziej otwarty niż kobiety z jej środowiska, które nie szczędziły głośnej krytyki. Dziś państwo Benimana wspólnie prowadzą warsztat i wiedzie im się lepiej, niż wielu sąsiadom, uważających zarabianie na chleb za obowiązek wyłącznie mężczyzny. Wybudowali dom w Muyumbu, gdzie mieszkają wraz z dziećmi. Kiedy osiem lat temu przybyli do Kigali, pracował tylko mąż Aloysie. To on ją namówił, żeby spróbowała.

Aloysie Benimana przy pracy
fot. Rwanda Express

Okazało się, że ma smykałkę, ale i tak nic nie jest w stanie równać się z jej obecnym komfortem psychicznym. Jak mówi, nigdy wcześniej nie zaznała takiego poczucia swobody. Ma też nowe marzenie – chce zostać profesjonalnym kierowcą. Pragnie również, aby inne kobiety w Rwandzie poszły za jej przykładem i nigdy nie dały sobie wmówić, że jakieś zajęcie „nie jest dla nich odpowiednie”. Zaś klienci warsztatu są bardzo zadowoleni z pracy Aloysie i uważają, że kompetencjami swobodnie dorównuje mężowi.

Najnowsze

Kubica potwierdza wizytę w Mercedesie

Po wielu dniach plotek i domysłów Robert Kubica w końcu potwierdził swoją obecność w symulatorze zespołu Mercedes.

W wywiadzie dla serwisu Autosport Kubica potwierdził, że korzystał z symulatora Mercedesa, jednak nie chciał zdradzić, jak długo jeździł, ile okrążeń przejechał oraz czy wcześniej gościł w zespole Srebrnych Strzał.

Robert Kubica od dłuższego czasu współpracuje z Toto Wolffem, który zorganizował Polakowi testy samochodem DTM. Austriak stwierdził również, że gdyby Kubica chciał wrócić do ścigania, bardzo chętnie go przyjmie.

Robert Kubica i Toto Wolff
fot. Mercedes

Kubica, zapytany o możliwość dalszej współpracy z ekipą z Brackley, zażartował, że nie każda jego obecność na lotnisku Heathrow automatycznie oznacza podróż akurat do siedziby Mercedesa.

Najnowsze

Znowu szybcy i nadal wściekli

Bez Rihanny (i może dobrze), za to Vin Diesel, The Rock i Paul Walker na swoich miejscach. Gazu daje też Michelle Rodriguez. Szósta odsłona „Szybkich i wściekłych” z pewnością nie powalczy o Oscary, ale naprawdę może się okazać dobrym elementem serii.

Kino akcji i czysta rozrywka – nie spodziewając się więcej, nie powinniśmy być rozczarowani. Trailer zapowiada bowiem widowisko z wysoką zawartością adrenaliny, dobrym tempem, kaskaderskimi sztuczkami i motoryzacyjnymi perełkami (jak np. Charger Daytona) w tle. Premiera 25 maja. Wybierzecie się?

Najnowsze

Zmiana bolidu w ekipie McLarena

Źle się dzieje w państwie McLarena. Mimo wysiłków kierowców, wyniki w dotychczasowych wyścigach F1 są dużo poniżej oczekiwań. Stąd decyzja o radykalnej przebudowie bolidu.

Wersja B bolidu McLarena zadebiutuje podczas majowego GP Hiszpanii. W modelu MP4-28 pojawią się zupełnie nowe przednie i tylne skrzydło, sekcje boczne, wydech, podłoga i osłona silnika. Tym sposobem szef zespołu, Martin Whitmarsh, walczy o utrzymanie stanowiska. Dotychczasowe drobne modyfikacje bolidu nie przyniosły spodziewanych efektów. Podczas gdy szef panikuje, Jenson Button, który swoje niezłe piąte miejsce w wyścigu o GP Chin zawdzięczał głównie własnej strategii i ograniczeniu liczby pit-stopów, widzi sytuację w bardziej pozytywnym świetle. Jego zdaniem, widać stopniową wprawdzie, ale jednak poprawę. Może i tak, ale w GP Bahrajnu zwycięskiego Vettela mógł już tylko podziwiać z dużej odległości…

Martin Whitmarsh jest pod dużą presją
fot. McLaren

12 maja przekonamy się, czy McLaren na Circuit de Catalunya będzie w stanie powalczyć o dobre miejsce z dotychczasowymi liderami.

Najnowsze

Rolls-Royce na wystawie Harrodsa

Najnowszy Rolls-Royce Wraith raduje oczy przechodniów na witrynie sklepowej Harrodsa na Knightsbridge w Londynie. To jego oficjalny rynkowy debiut w Wielkiej Brytanii.

Wraith, zapowiadany jako najbardziej mocarny Rolls-Royce w historii, będzie służył za dekorację witryny luksusowego sklepu aż do 4 maja. Współpraca z Harrodsem jest jednocześnie sposobem na podkreślenie, że dla obu marek ekskluzywność i komfort są wciąż najwyższą wartością.

fot. Rolls-Royce
fot. Rolls-Royce
fot. Rolls-Royce

Cóż, dla większości podziwiających przechodniów będzie to zapewne najbliższy kontakt z Rolls-Roycem, na jaki mogą liczyć…

Najnowsze