Akcja godna Gangu Olsena – jadąc po narkotykach, przewrócił dopiero co ukradzionego busa i chciał uciec

Za cały szereg przestępstw będzie odpowiadał, zatrzymany przez policję mężczyzna. Wszystko zaczęło się od tego, że nie potrafił nawet dowieźć do dziupli skradzionego busa.

Policja w Zielonej Górze otrzymała informację o busie leżącym na boku, na drodze krajowej numer 32. Jak się okazało kierujący pojazdem, na prostym odcinku drogi, zjechał na przeciwny pas jezdni, a następnie na pobocze i próbując odzyskać kontrolę nad pojazdem wykonał gwałtowny ruch kierownicą co doprowadziło do przewrócenia busa. Na szczęście z naprzeciwka nie jechał, żaden pojazd i nie doszło do zderzenia.

Przejechał ponad 400 km busem posklejanym taśmą!

Przybyli na miejsce policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia, ale nie zastali kierującego. Rozpoczęli więc poszukiwania. Po kilku minutach przy funkcjonariuszach zatrzymał się kierujący ciężarówką, który poinformował, że około 1,5 kilometra od miejsca zdarzenia widział idącego poboczem mężczyznę, który dziwnie się zachowywał. Mundurowi pojechali na wskazane miejsce i zatrzymali 26-letniego mieszkańca województwa dolnośląskiego, który jak się okazało, był kierowcą busa.

Podczas wyjaśniania okoliczności zdarzenia okazało się, że Mercedes Sprinter którym jechał 26-latek Mercedes Sprinter został kilka godzin wcześniej skradziony na terenie Niemiec. Mężczyzna z kolei ma dwa zakazy prowadzenia pojazdów, między innymi za jazdę po alkoholu. Jakby tego było mało, wstępne badania testerem wykazały, że kierował będąc pod wpływem środków odurzających. Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzuty naruszenia sądowego zakazu prowadzenia pojazdów oraz paserstwa za co kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności. Po uzyskaniu wyników badań na obecność środków odurzających w organizmie mężczyzna może także usłyszeć zarzut kierowania pod ich wpływem.

Kierowca busa prawie wjechał na tory przed pociąg. A po chwili wjechał całym autem

Prokurator Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze, który nadzoruje prowadzone w tej sprawie postępowanie, wystąpił do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie zatrzymanego 26-latka. Sąd Rejonowy w Zielonej Górze przychylił się do wniosku i aresztował mężczyznę na trzy miesiące.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze