A jednak kobiety są gorsze w parkowaniu?

Stereotypy działają na nas jak płachta na byka. Niestety, w badaniu przeprowadzonym w Wielkiej Brytanii udawadnia się, że w każdym uogólnieniu istnieje ziarnko prawdy. Ale może gorzej znaczy... lepiej?

Ankiety przeprowadzone na terenie Wielkiej Brytanii dowodzą, że procent mężczyzn zdających test praktyczny na prawo jazdy jest większy, niż kobiet zdających ten sam zestaw. Jest to odpowiednio 50,7 procent dla panów i jedynie 44,1procent dla pań, przy czym prawie 1/3 kobiet z tej puli nie zdała przez popełnione błędy podczas parkowania. 

Wcześniej już niemieccy naukowcy udowadniali, że mamy problemy z parkowaniemczytaj tu.

Ciekawe badanie zostało przeprowadzone w Niemczech w Uniwersytecie w Ruhr, gdzie 65 chętnych parkowało nowe Audi. Kobietom zaparkowanie wozu zajęło przeciętnie około 20 sekund dłużej niż mężczyznom. 

Ale czy aby na pewno wolniej znaczy gorzej? Kobiety są bardziej dokładne i ostrożne podczas parkowania. Główne powody, przez które mężczyźni oblewają testy w Wielkiej Brytanii to zbyt szybkie ruszanie lub też przejeżdżanie na czerwonym. 

Czy istnieje styl jazdy samochodem? Odpowiedź pani psycholog znajdziesz tu.

W Polsce największym postrachem egzaminowanych wciąż jest łuk. Jednak jeśli chodzi o statystyki, nadal ciężko jest przewidzieć ich dokładność, bo dużo zależy od dobrego humoru egzaminatora. Czy zatem ta dokładność i „ślamazarność” kobiet to coś, z czego mężczyźni mają prawo się naśmiewać, czy może następnym razem, gdy wyminie nas jakiś wariat, z wyższością zaśmiejemy mu się w twarz?

Aby nabrać prawidłowych nawyków za kierownicą, idź na szkolenie w Kobiecej Szkole Bezpiecznej Jazdy. Więcej informacji tutaj. Najbliższy termin szkolenia 14 października.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze