Motocaina Let’s Drive – Kobieca Szkoła Bezpiecznej Jazdy

Chcesz panować nad samochodem lub motocyklem, a nie on nad Tobą? Chcesz nauczyć się od kobiet - zawodniczek i zarazem instruktorek, jak w sposób bezpieczny i pewny poruszać się autem? Lub od Tomka Kulica - instruktora motocyklowego jak reagować w sytuacjach awaryjnych na jednośladzie?

fot. Arkadiusz Wiącek

Nowe przedsięwzięcie to połączenie sił kobiecego portalu motoryzacyjnego Motocaina.pl oraz Motoryzacyjnego Centrum Szkoleniowego, za którym stoi 6-krotny Rajdowy Mistrz Polski, Marcin Turski. Szkolenia motocyklowe odbywają się pod czujnym okiem Tomka Kulika – uznanego instruktora, dydaktyka i trenera jazdy jednośladem.

Od kobiet dla kobiet
Motocaina Let’s Drive – Kobieca Szkoła Bezpiecznej Jazdy organizuje najbliższe szkolenia w następujących terminach:

samochodowe (na autach szkoły Fordy Focusy i Ople Astra)

– 5 sierpnia
– 2 września
– 14 października
– 4 listopada
– 9 grudnia

Szkolenia trwają od godziny 9 do 16.30.

Poza niezbędnymi zagadnieniami, dotyczącymi zachowania za kierownicą w różnych sytuacjach, instruktorki zwrócą szczególną uwagę na „grzeszki” kobiet – kierowców. Szkolenie obejmuje także podstawy eksploatacji auta (zmiana koła, elementarna mechanika samochodu, umiejętność naładowania akumulatora, pomiar ciśnienia powietrza w oponie itp.). Na koniec planowany jest sprawdzian opanowanych umiejętności z elementami rywalizacji (także m.in. z parkowania w „kopercie” tyłem) – na zwyciężczynie czekają cenne, samochodowe nagrody.

Motocyklowe (na własnych motocyklach)

– 29 lipca
– 26 sierpnia
– 23 września
– 21 października

Szkolenia trwają od godziny 15 do 20.00

Celem zajęć jest poprawa bezpieczeństwa jazdy przez wyeliminowanie najczęściej popełnianych błędów. W programie m.in.: prawidłowe posługiwanie się mechanizmami motocykla, sprawne nim manewrowanie, bezpieczne pokonywanie zakrętów, przechył, przeciwskręt – fakty i mity, hamowanie, gospodarowanie mocą i momentem obrotowym, dynamika, ekologia, ekonomia, jazda w grupie i jazda z pasażerem

Każda z pań zostanie zaznajomiona z podstawami obsługi własnego motocykla, a na koniec – dla chętnych motocyklistek – zorganizowana zostanie próba czasowa. Najlepsze panie otrzymają nagrody motocyklowe.

Szkolenia odbywają się, gdy zbierze się 15 chętnych uczestniczek.

fot. Arkadiusz Wiącek

W co inwestujesz?
W przypadku szkolenia samochodowego można nie tylko przetestować własne umiejętności, nauczyć się tego, jak bezpiecznie i pewnie jeździć samochodem, ale także spędzić czas z kobietami – instruktorkami, które z przyjemnością opowiedzą o własnych doświadczeniach zdobytych podczas startów w różnych dyscyplinach sportu motorowego, podzielą się własnymi metodami na wychodzenie z opresji podczas jazdy, podpowiedzą, jak poradzić sobie z obawami, które dręczą większość kierowców. Każda z uczestniczek zostanie wysłuchana, a jej problemy dotyczące jazdy samochodem zniwelowane.

Szkolenie motocyklowe da Ci pewność poruszania się jednośladem, wykonywania ciasnych manewrów tj. zawracania na wąskich drogach, jazdy na górskich serpentynach, prawidłowego pokonywania zakrętów. Dodatowo otrzymasz kompendium wiedzy na temat odpowiedniego ubioru, bezpiecznej jazdy motocyklem i wychodzenia z potencjalnych opresji, np. własnoręcznego podnoszenia motocykla. Polecamy tę wiedzę nie tylko osobom, które niedawno otrzymały prawo jazdy, ale także tym, którzy jeżdżą od lat – takich umiejętności nigdy za wiele! 

fot. Motocaina.pl

Szkolenia odbywają się na położonym około 90 kilometrów od Warszawy lotnisku w Ułężu. Koszt szkolenia samochodowego to 492 złote, motocyklowego – 250 zlotych. Zainteresowanie panie prosimy o zgłoszenie swojego uczestnictwa maksymalnie na tydzień przed datą rozpoczęcia szkolenia na mail redakcja@motocaina.pl – w odpowiedzi poinformujemy o kolejnych krokach, jakie należy wykonać, aby móc wziąć udział w szkoleniu, lub ewentualności zorganizowania dojazdu na lotnisko (w przypadku szkoleń samochodowych). 

 

Kobiece instruktorki
To, co wyróżnia nas od innych szkół bezpiecznej jazdy to nie tylko świetne przygotowanie merytoryczne i doskonalenie jazdy samochodem w ćwiczeniach praktycznych, ale także instruktorki, które mają doświadczenie w sportach motorowych. Są to:

Magdalena Wilk – kierowca wyścigowy, startowała m.in. w Kia Picanto Cup oraz jako pilotka rajdowa m.in. w Rajdzie Barbórki i Mazowieckim.

Klaudia Podkalicka – kierowca i pilot rajdowy, startowała m.in. w Kia Picanto Cup, zbobyła wicemistrzostwo Pucharu Niemiec w wyścigach długodystansowych ADAC Logan Cup, w 2008 roku miała wystartować w Rajdzie Dakar jako pilot Grzegorz Barana w ciężarowym MAN-nie (rajd odwołano). Obecnie startuje w rajdach offroadowych, m.in. Baja Poland.

Monika Luberadzka – kierowca wyścigowy, startowała m.in. w Kia Lotos Cup (Picanto i Ceed), w Rajdzie Barbórki, wyścigach długodystansowych oraz Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski.

Idalia Czarnocka – kierowca kartingowy i wyścigowy, startowała za granicą w Mistrzostwach Słowacji, Czech czy Węgier w najbardziej obleganej na świecie kategorii Rotax (2 miejsce w polskiej edycji Pucharu Rotax w 2007 roku) oraz Pucharze Moraw.

Małgorzata Piasecka – zawodniczka KJS – obecnie przygotowuje się do zdania licencji kierowcy rajdowego.

fot. Arkadiusz Wiącek

Ramowy harmonogram (szkolenia samochodowego) będzie zawierać m.in. następujące elementy:

Część teoretyczna m.in.:
– Analiza powstawania wypadków i zagrożeń na drodze.
– Jak zapobiegać i jak eliminować zagrożenia na drodze?
– Jak prowadzić samochód ekonomicznie (eksploatacja samochodu)?
– Omówienie programu szkoleniowego.
– Zjawiska i prawa fizyki rządzące zachowaniem samochodu, działanie systemów ABS , ESP, itp.

 

fot. Arkadiusz Wiącek

Część praktyczna (ćwiczenia):
– Test sprawdzający poziom grupy szkoleniowej.
– Omówienie poprawnej pozycji za kierownicą i ćwiczenia.
– Omówienie pracy rąk na kierownicy i ćwiczenia: skręty drogowe i manewrowe w ruchu drogowym.
– Hamowanie awaryjne, hamowanie maksymalnie efektywne.
– Gwałtowna zmiana pasa ruchu
– Hamowanie z ominięciem przeszkody: „Tam gdzie patrzysz tam pojedziesz”.
– Nadsterowność i podsterowność samochodu.
– Analiza poślizgu
– Zajęcia praktyczno teoretyczne z pierwszej pomocy przedmedycznej 

Rozkład godzinowy szkolenia samochodowego:
9.00
Przyjazd gości na teren szkoleniowy (kawa, herbata)
9.15 Omówienie zasad bezpieczeństwa, omówienie szkolenia, część teoretyczna, podział na grupy
10.00
Rozpoczęcie szkolenia praktycznego
13.00
Przerwa na lunch
13.45
Szkolenie praktyczne c.d.
16.30
Podsumowanie, rozdanie nagród i certyfikatów

Rozkład godzinowy szkolenia motocyklowego:
15.00
Przyjazd gości na teren szkoleniowy (kawa, herbata)
15.15 Omówienie zasad bezpieczeństwa, omówienie szkolenia, część teoretyczna, podział na grupy
15.30
Rozpoczęcie szkolenia praktycznego
20.00 Podsumowanie, rozdanie nagród i certyfikatów

Wszystkie panie otrzymają po szkoleniu pamiątkowe zdjęcia oraz film.

Zgłoszenia zawierające imię, nazwisko oraz wybrany termin szkolenia prosimy kierować na adres redakcja@motocaina.pl.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze