82-latek wjechał Škodą pod pociąg. Było o krok od katastrofy

Kierowca Škody zignorował czerwone światło i opuszczające się zapory przed przejazdem kolejowym, wjeżdżając tuż pod nadjeżdżający pociąg.

Do niebezpiecznego zdarzania doszło w sobotę na przejeździe kolejowym w Prostyni. 82-letni kierowca Škody zignorował czerwone światło i opuszczające się zapory przed przejazdem kolejowym i wjechał na przejazd kolejowy. Dość szybko zorientował się, że popełnił błąd, bo tuż po minięciu zapór zatrzymał się dosłownie na metr przed torami. Kierowca próbował jeszcze w ostatniej chwili wycofać, ale szlaban opadł na dach jego auta. Później, zamiast się zatrzymać, podjechał jeszcze do przodu. Chwilę później nadjechał pociąg…

Maszynista pociągu relacji Ełk – Wrocław Główny, przez bezmyślne i wyjątkowo nieodpowiedzialne zachowanie kierowcy, był zmuszony do gwałtownego hamowania. Na szczęście w tej sytuacji nikt nie został poszkodowany, ale było naprawdę o krok od tragedii.

Kierowca Škody został ukarany przez policję mandatem w wysokości 2 tysięcy złotych.

Niestety, przypadek 82-letniego kierowcy nie jest odosobniony. Kierowcy nagminnie łamią przepisy, nie zatrzymując się przed torami i doprowadzając do tragicznych wypadków. Jak informuje PKP Polskie Linie Kolejowe, od początku stycznia do końca listopada 2021 roku doszło do 159 wypadków i kolizji na przejazdach kolejowo-drogowych. Zginęło w nich 25 osób, a 12 odniosło ciężkie obrażenia ciała.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze