Karolina Chojnacka

58. Rajd Barbórka odbędzie się… wirtualnie!

Ze względu na ograniczenia związane z pandemią koronawirusa grudniowy Rajd Barbórka został odwołany. Nie oznacza to jednak, że najbardziej zagorzali fani rajdów samochodowych nie będą mieli okazji na przeżycie dorocznych, grudniowych emocji. Automobilklub Polski zaprasza na kolejną edycję Wirtualnej Barbórki.

Już dziś ruszają zgłoszenia do zawodów, które zostaną rozegrane w siedzibie Automobilklubu Polski, w bezpośrednim sąsiedztwie toru Autodrom Bemowo. W pierwszej fazie zostaną przeprowadzone eliminacje, a najlepszych zawodników zaprosimy na wielki finał, który odbędzie się w sobotę, 19 grudnia. 

Prezes Automobilklubu Polski, Romuald Chałas, powiedział:

Rajd Barbórka to grudniowa tradycja, która na stałe wpisała się w kalendarz zarówno najlepszych kierowców, jak i tysięcy kibiców. W tym roku nie możemy wrócić na Bemowo i Karową, ale wychodząc naprzeciw oczekiwaniom fanów sportów motorowych, przenosimy rywalizację do wirtualnej przestrzeni. Wirtualna Barbórka pozwoli kibicom wczuć się w rolę takich legend Kryterium Karowa jak Tomasz Kuchar czy Kajetan Kajetanowicz. Zapraszamy gorąco i życzymy doskonałej zabawy.

Rywalizacja w Wirtualnej Barbórce podlega obowiązującym przepisom wprowadzonym w związku z sytuacją epidemiologiczną. Dlatego liczba miejsc w eliminacjach została ograniczona. W trakcie procesu rejestracji uczestnicy będą musieli wybrać określony termin swojego startu i ściśle trzymać się harmonogramu jazd kwalifikacyjnych.

Wirtualny Rajd Barbórka

Przeczytaj też: Słynny Rajd Barbórka odwołany!

ZASADY ELIMINACJI:

– każdy uczestnik ma prawo do wykonania dwóch przejazdów testowych i jednego na czas

– o awansie do finału będzie decydował wyłącznie czas ostatniego przejazdu mierzonego

– do finału awansuje dziesięciu zawodników z najlepszymi czasami przejazdu OS Karowa (specyfikacja trasy 2019)

– przejazdy odbywają się na symulatorze rajdowym w grze Assetto Corsa

– wpisowe do pierwszej edycji Wirtualnej Barbórki wynosi 49 PLN

– zwycięzca zawodów otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 5.000 PLN, pojedzie jako pilot na słynnej Karowej podczas trwania pokazów Rajdu Barbórka w 2021 oraz otrzyma nagrody od Top Racing i Racebox

Aktualne informacje o dostępności miejsc i terminów w kwalifikacjach dostępne będą na stronie www.barborka.pl w zakładce WIRTUALNA BARBÓRKA.

Gościnny udział w finałach Wirtualnej Barbórki zapowiedzieli znani kierowcy rajdowi, którzy słynną kostkę na ulicy Karowej doskonale znają z tradycyjnych edycji rajdu.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze