
500 elektrycznych BMW i3 w carsharingu w Warszawie
W ramach uruchamianej 3 kwietnia br. przez innogy usługi mieszkańcy stolicy będą mogli docelowo korzystać z 500 elektrycznych BMW i3, w tym z 30 samochodów w sportowej wersji i3s.
Połowa z 500 BMW i3 została dostarczona przez Alphabet, firmę, która odpowiada za finansowanie oraz zarządzanie flotą elektrycznych BMW, które zostały udostępnione warszawiakom w ramach największego w Polsce oraz jednego z największych w Europie w pełni elektrycznego carsharingu pod nazwą innogy go! Równolegle z usługą carsharingu rozwijana będzie także infrastruktura ładownia pojazdów w Warszawie, która ma objąć w sumie sieć 250 ogólnodostępnych stacji ładowania.
Przedsięwzięcie dostarczenia tak dużej liczby elektrycznych pojazdów udało się zrealizować dzięki bliskiej współpracy w ramach Grupy BMW, do której należy Alphabet. Decyzja o wyborze modelu i3 przez innogy jest natomiast wynikiem preferencji mieszkańców stolicy. W ubiegłym roku przeprowadzony został pilotaż usługi, w którym właśnie ten model cieszył się największym zainteresowaniem spośród czterech udostępnionych użytkownikom marek samochodów.
Aby wypożyczyć auto wystarczy zainstalować na urządzeniu dedykowaną aplikację mobilną innogy go! dostępną dla systemów Android i iOS. Po zarejestrowaniu się i podaniu wymaganych danych, utworzone zostanie konto użytkownika, dzięki któremu w prosty i szybki sposób będzie można skorzystać z usługi.
Klienci car sharingu od innogy będą także mieli zapewniony serwis związany z ładowaniem aut elektrycznych. innogy wykorzysta do tego celu dedykowaną sieć 30 punktów ładowania, tzw. superchargerów o mocy 50kW każdy. Stacje są w stanie w pełni naładować BMW i3 w 50 minut. Opcjonalnie, możliwe będzie podłączenie auta przez użytkownika do jednej z ogólnodostępnych stacji ładowania innogy na terenie Warszawy i okolic. Dostarczana do obydwu typów stacji energia pochodzi w całości z odnawialnych źródeł energii pozyskanej z wiatru. innogy Polska zakupiła Gwarancję Pochodzenia na wolumen w wysokości 2 GWh, do wykorzystania do końca 2019 roku. W kolejnych latach trwania usługi, planowane jest utrzymanie tej strategii wsparcia OZE.
Lista stacji dostępna jest na mapie w aplikacji mobilnej innogy go! Docelowo firma rozpoczęła budowę w Warszawie sieci 500 ogólnodostępnych punktów ładowania. Będzie ona zaprojektowana tak, aby punkty ładowania znajdowały się w najdogodniejszych dla Klientów częściach miasta – zarówno w jego ścisłym centrum, jak i w okolicach osiedli mieszkaniowych oraz centrów biznesowych. Do tej pory innogy udostępniała mieszkańcom Warszawy i okolic 36 punktów ładowania.
Projekt innogy go! to skok w rozwoju idei współdzielenia pojazdów na naszym rynku. Zgodnie z danymi Instytutu Keralla z końca 2018 r. flota wszystkich aut udostępnianych na minuty w Polsce liczyła 3082 pojazdy, z czego aż 1300 aut było użytkowanych właśnie w stolicy. Wraz z wprowadzeniem usługi innogy go! liczba ta zwiększy się o prawie 40 proc., a innogy stanie się tym samym trzecim największym dostawcą elektrycznego car sharingu w Europie.
Najnowsze
-
Jak ugasić pożar samochodu? Czy można to zrobić zwykłą samochodową gaśnicą?
Pożary samochodów na szczęście należą do rzadkości, ale przez co mało kto wie, jak się zachować, kiedy do niech dojdzie. A to już może mieć opłakane skutki. Podpowiadamy jak ugasić pożar samochodu i czego nie robić w takiej sytuacji. -
Bilet parkingowy za szybą auta? W Warszawie już nie musisz go wykładać – dlaczego?
-
6 najczęstszych przyczyn pożarów samochodów w Polsce
-
Ten nowy model Skody może zaskoczyć niejednego polskiego kierowcę!
-
LPG 10 groszy taniej na litrze – gdzie zatankujesz tańszy gaz?
Zostaw komentarz: