2000 osób zamieszka w Woven City – eksperymentalnym mieście do testowania nowej technologii

Toyota rozpoczęła realizację ambitnego planu stworzenia eksperymentalnego miasta Woven City, w którym zostaną połączone najnowsze technologie cyfrowe i urbanistyczne z bezemisyjną energią i transportem.

Woven City to zarządzany cyfrowo miejski ekosystem integrujący ludzi, przyrodę i cyfrowe technologie. Miasto powstaje na terenach Higashi-Fuji Technical Center w prefekturze Shizuoka i zajmie powierzchnię 175 akrów. Wyróżnia je nowoczesna architektura oparta na naturalnych materiałach budowlanych, standardowe stosowanie technologii inteligentnych domów oraz robotów domowych, a także jedyny w swoim rodzaju układ ulic, chodników i zielonych promenad, tworzących oryginalny splot – to nawiązanie do początków Toyoty, kiedy firma produkowała automatyczne krosna. Woven City będzie zasilane energią z wodoru i ze słońca, a transport w nim zapewnią bezemisyjne, autonomiczne pojazdy. Toyota pokazała projekt Woven City w styczniu 2020 roku na targach CES w Las Vegas.

2000 osób zamieszka w Woven City - eksperymentalnym mieście do testowania nowej technologii

Miasto powstaje dzięki współpracy Toyota Motor Corporation oraz Woven Planet Holdings, należącej do Toyota Group spółki odpowiedzialnej za rozwój nowych technologii mobilności. Jego projektantem jest duński architekt Bjarke Ingels, uznany na całym świecie twórca znany z takich realizacji, jak World Trade Center 2 w Nowym Jorku, Lego House w Danii czy siedziby Google w Mountain View i Londynie. Budowa eksperymentalnego miasta została rozpoczęta podczas uroczystości z udziałem gubernatora prefeitury Shizuoka, burmistrza Susono City, przedstawicieli lokalnych społeczności oraz Akio Toyody, prezydenta Toyoty i Jamesa Kuffnera, CEO Woven Planet.

2000 osób zamieszka w Woven City - eksperymentalnym mieście do testowania nowej technologii

Woven City nie będzie makietą ani nowym ośrodkiem testowym, lecz w pełni funkcjonalnym miastem, w którym zamieszkają pracownicy Toyoty, ochotnicy i naukowcy. Będzie to prototyp, który pozwoli sprawdzić w praktyce działanie miasta jako w pełni zintegrowanego ekosystemu, ułatwiającego codzienne życie dzięki integracji technologii cyfrowych, robotyki, inteligentnych domów, bezemisyjnej motoryzacji, odnawialnych źródeł energii, nowatorskiego planowania przestrzeni, systemu operacyjnego miejskiej infrastruktury oraz naturalnych materiałów i zieleni.

Budowa Woven City to przygotowanie na nową epokę urbanistyczną, opartą na technologiach i danych w chmurze. Projekt ten zademonstruje, jak tworzyć przestrzeń miejską skoncentrowaną na człowieku i jego potrzebach, z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Woven City to jeden z elementów transformacji Toyoty z producenta samochodów w dostawcę usług mobilności.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze