15 kobiet i 1 mężczyzna w Volkswagenie Up!

Z pewnością część z nas próbowało kiedyś dla zabawy zapełnić swój samochód jak największą liczbą ludzi. Stajnia Volkswagena, zainspirowana tym pomysłem przedstawia jak pojemne jest ich nowe, miejskie autko.

Choć to tylko nieoficjalny rekord i mało mu do imponującego rekordu Giunessa, gdzie w 2009 roku w nowego Garbusa wcisnęło się aż 27 studentów, 16 osób w nowym Up! to także niezły wynik, biorąc pod uwagę niewielkie rozmiary auta.

Po długim ściskaniu się i końcowym zamknięciu drzwi tego miejskiego autka o długości zaledwie 3,5 metra, załoga VW Communications przystąpiła do liczenia: Jedna osoba na desce rozdzielczej, dwie w bagażniku, siedem na tylnej kanapie, cztery na przednich siedzeniach i dwie ściśnięte na podłodze. W sumie 15 kobiet i jeden zasiadający za kierownicą mężczyzna, ubrani w identyczne koszulki z napisem „Poszukiwani przyjaciele” w języku niemieckim.

Imponująca pojemność Up! swoją drogą, a rekordy swoją drogą, jednak chyba jeszcze żaden producent nie zdobył się na to, by kiedykolwiek oficjalnie pozwolić na przejażdżkę tak wypełnionym wozem. W Polsce wiemy, że takie sytuacje zdarzają się dość często, choćby w porannych autobusach.

fot. VW

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze