11-metrowy Fiat Ducato jeździ po polskich drogach. Jakim cudem?

Fiat Ducato w wersji 6x2 z 11-metrową zabudową? Taki pojazd, choć nie pojawił się w nawet najbardziej śmiałych wizjach włoskich projektantów, jeździ sobie spokojnie po polskich drogach. Jak to możliwe, że został dopuszczony do ruchu?

Fiata Ducato w wersji 6×2 został zauważony i sfotografowany przez jednego z czytelników portalu 40ton.net. Historia tego nietypowego pojazdu jest dość ciekawa…

11-metrowy Fiat Ducato, fot. 40ton.net

Fiat Ducato pierwszej generacji wyprodukowany w 1988 roku, zarejestrowany na 3,5 tony z 7-metrową zabudową z aluminium, już parę lat temu stał się bohaterem artykułów prasowych, gdy został wystawiony na sprzedaż na jednym z portali ogłoszeniowych. Od tamtego czasu samochód znalazł nowego właściciela i przeszedł kilka przeróbek.

Zabudowa Fiata Ducato wydłużyła się o kolejne metry, a dwie tylne osie pozbawione napędu znajdują się obecnie na środku pojazdu. Na opublikowanym w Internecie zdjęciu widać jak Fiat Ducato przewozi dwa zezłomowane pojazdy – Fiata Punto oraz Mazdę 6. Redaktorzy portalu 40ton.net obliczyli, że długość każdego z samochodów wraz z kabiną daje w sumie około 11 metrów.

Musimy przyznać, że jesteśmy mocno zaskoczone faktem, że taki pojazd od lat jeździ po polskich drogach i żadne służby nie zwróciły na niego uwagi.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze