
„Smycz” dla młodych kierowców
Okazuje się, że największym zmartwieniem rodziców nastoletnich dzieci nie są narkotyki, seks czy oceny w szkole. Najwięcej niepokojących myśli wzbudza w nich sytuacja, gdy młodzi wsiadają za kółko.
Chevrolet przeprowadził specjalną ankietę wśród rodziców, z której jednoznacznie wynika, ze najbardziej martwi ich, gdy ich pociechy wsiadają do samochodu i przemieszczają się nim bez kontroli. To dużo większe zmartwienie niż wyniki na studiach, kontakt z alkoholem i narkotykami, aktywność seksualna czy problemy z rówieśnikami.
Dlatego Chevrolet wprowadza na terenie USA nową technologię, którą nazywa „Teen Driver”. Jest to urządzenie, które monitoruje wszystkie parametry samochodu i sporządza raport dla rodzica po zakończonej jeździe. Każde przekroczenie dozwolonej prędkości, aktywacja systemu kontroli trakcji, a także dystans i czas są pod kontrolą.
Ponadto system wycisza system audio w samochodzie, gdy pasy nie są zapięte, a po przekroczeniu prędkości ostrzega dźwiękami i komunikatami na desce rozdzielczej.
System „Teen Driver” będzie dostępny w takich modelach jak Bolt, Camaro, Colorado, Cruze, Malibu, Silverado, Silverado HD, Suburban, Tahoe oraz Volt. System aktywuje się po włożeniu do stacyjki specjalnego kluczyka przeznaczonego dla młodych kierowców.
Młodzi kierowcy z pewnością nie będą zadowoleni z nowego systemu kontroli ich poczynań. Jednak statystyki w tej kwestii są nieubłagane. Najwięcej wypadków nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale również w innych częściach globu powodują kierowcy w wieku 16-24 lat.
https://www.youtube.com/watch?v=hTZEzBeOvaU
Najnowsze
-
Płatne parkowanie a wzrost wypadków motocyklowych – to szokujące dane! Jak jeździć bezpieczniej?
Wydaje się, że przesiadka na jednoślad w mieście to same korzyści - dowiedz się, czy ma to sens i czy jesteś na to gotowy. -
Test BMW 120 – z potencjałem na przyjaciela
-
Nowy Volkswagen Touareg R – flagowy SUV z wtyczką i sportowym zacięciem
-
Foteliki samochodowe na każdą kieszeń: jak znaleźć bezpieczny model w dobrej cenie?
-
Parking w Warszawie: bezkarność na „kopertach” uderza w najsłabszych – kto na tym zarabia? Cena kopert i fałszywych kart
Zostaw komentarz: