Škoda podbiła serca Polaków. Nowa Octavia już w marcu

ŠKODA po raz szósty została liderem polskiego rynku motoryzacyjnego. W 2012 roku na polskim rynku zarejestrowano 32 182 samochody tej marki.

Najlepiej sprzedającym się modelem marki ŠKODA wciąż pozostaje Octavia. W 2012 roku na polskim rynku zarejestrowano ich aż 15 635 sztuk.

Octavia jest podstawą powodzenia ŠKODY. Model ten przyniósł sukces marce w ciągu ostatniego dwudziestolecia.

ŠKODA Octavia to auto produkowane od 1996 roku i oferowane w ponad 100 krajach świata. Drugą generację tego modelu zaprezentowano w 2004 roku, a jej facelifting przeprowadzono 4 lata później. Samochód stanowi 41 proc. całej sprzedaży marki w latach 1996-2012.

Nowa ŠKODA Octavia zadebiutuje na polskim rynku już marcu 2013 roku.

fot. ŠKODA

ŠKODA Octavia I generacji zadebiutowała na światowym salonie „Mondial de l’Automobile” w Paryżu w 1996 roku. Była pierwszym, całkowicie nowym opracowaniem marki od połączenia z Volkswagenem i od upadku żelaznej kurtyny. Octavia II generacji okazała się godnym następcą: została wyróżniona m.in. „Złotą Kierownicą” przyznaną tuż po wprowadzeniu na rynek.  Dziś auto oferowane jest w ekologicznym wariancie GreenLine, sportowym RS, luksusowym Laurin & Klement, „uterenowionym” Scout oraz z napędem 4x4.

Octavia jest najlepiej sprzedającym się modelem z gamy ŠKODY w naszym kraju od lat. W 2005 roku zarejestrowano 9 676 egzemplarzy. Rekordowy wynik odnotowano w 2010 roku, kiedy to w Polsce zarejestrowano aż 17 512 Octavii.

fot. ŠKODA

Nowa ŠKODA Octavia zadebiutuje na polskim rynku już marcu 2013 roku. Samochód będzie oferowany w trzech wersjach wyposażenia: Active, Ambition i Elegance.

Samochód w standardzie posiadać będzie m.in. poduszki powietrzne czołowe i boczne dla kierowcy oraz pasażera z przodu, kurtyny powietrzne, poduszkę kolanową kierowcy, systemy ESP i ACS, sygnalizację niezapiętych pasów kierowcy i pasażera, 5 zagłówków regulowanych na wysokość, uchwyty ISOFIX na zewnętrznych miejscach tylnej kanapy i hamulec antykolizyjny „MULTICOLLISION BRAKE”. Auto w podstawowej wersji będzie wyposażone również w elektrycznie sterowane szyby z przodu, elektrycznie sterowane i podgrzewane lusterka zewnętrzne, centralny zamek ze zdalnym sterowaniem, klimatyzację Climatic i radio Blues z MDI.

fot. ŠKODA

Wersję wyposażenia Ambition wyróżniać będą dodatkowo m.in. podłokietnik z przodu Jumbo Box, skórzana i wielofunkcyjna kierownica z obsługą radia, wyświetlacz MAXI-Dot, czujniki parkowania oraz światła przeciwmgłowe. Podróżujący na tylnej kanapie docenią podłokietnik ze schowkiem i przejściem do bagażnika, który przyda się także podczas zimowych wyjazdów. Decydując się na najbogatszą wersję Elegance, klient otrzyma również m.in. czujniki parkowania z przodu i z tyłu, radio Bolero z kolorowym ekranem dotykowym o przekątnej 5,8 cala, elektrycznie składane i podgrzewane lusterka zewnętrzne czy 2-strefową klimatyzację Climatronic z czujnikiem jakości powietrza.

Konwersacje Facebook
Dołącz do dyskusji
Informujemy, że wszystkie komentarze są monitorowane przez administratorów strony i mogą być usunięte jeżeli obrażają osoby lub zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby, zawierają wulgaryzmy, treści pornograficzne, propagują alkohol, narkotyki, obrażają inne narodowości, religie, rasy ludzkie, przyczyniają się do łamania praw autorskich, czy w jakikolwiek inny sposób naruszają prawo. Nadużycia będą zgłaszane do właściwego dostawcy.