„Endurance” - niesamowity dokument Porsche na YouTubie i Amazon Prime

„Endurance” - niesamowity dokument Porsche na YouTubie i Amazon Prime

01 kwietnia 2020
1
26
Dwa słynne wyścigi wytrzymałościowe dla samochodów klasy GT w ciągu zaledwie ośmiu dni - przed tym wyzwaniem w ubiegłym sezonie stanął Porsche Motorsport. Dokument „Endurance” prezentuje, z czym naprawdę wiążą się wyścigi wytrzymałościowe.

Udział w 24-godzinnym maratonie Le Mans w dniach 15-16 czerwca 2019 r. i 24-godzinnym wyścigu na północnej pętli Nürburgringu zaledwie tydzień później narażał kierowców, inżynierów oraz kierowników zespołów na stres, którego rzadko doświadcza się w tak skoncentrowanej formie. Nowy dokument Porsche pt. „Endurance” (z ang. wytrzymałość) za pomocą zjawiskowych zdjęć przedstawia tło tych wydarzeń, towarzyszące im wyzwania i niestrudzone wysiłki. 90-minutowy film można już obejrzeć na YouTubie, a od 3 kwietnia 2020 r. będzie dostępny także na platformie Amazon Prime (wymagana subskrypcja).

Brytyjski reżyser James Routh, znany ze swojego nagradzanego dokumentu pt. „Formuła 1: Jazda o życie”, towarzyszył zespołowi, technikom i kierowcom przez 25 dni. Od przygotowań Le Mans aż po jazdy testowe we Włoszech i dzień prywatnych testów po długodystansowym wyścigu w niemieckim regionie Eifel – Porsche oferuje widzom imponujące, zakulisowe zdjęcia z całego tego okresu. Spektakularne sceny z toru przeplatają się ze szczerymi wyznaniami Pascala Zurlindena, dyrektora fabrycznej sekcji Motorsport. Fabryczni kierowcy Porsche – Kévin Estre (Francja), Michael Christensen (Dania), Laurens Vanthoor (Belgia) i Matt Campbell (Australia) – „od kuchni” ukazują niespotykane obciążenia, z jakimi mierzą się podczas największych wyścigowych wydarzeń sezonu. A doświadczony inżynier wyścigowy Luca Massé (Włochy) opisuje codzienne wyzwania, z jakimi wiąże się jego praca.Dokument „Endurance” w wyjątkowy sposób prezentuje, z czym naprawdę wiążą się wyścigi wytrzymałościowe: z ograniczeniami, stresem, emocjami i ogromnym poświęceniem oraz zaangażowaniem wszystkich uczestników. Głównymi bohaterami są tu nie tylko samochody – w tym przypadku Porsche 911 RSR i 911 GT3 R, oba oparte na seryjnym 911 GT3 RS* o wysokich osiągach, ale także ludzie. Radzenie sobie z napięciem i niepowodzeniami na torze zostało przedstawione w realistyczny, pozbawiony „koloryzowania” sposób, podobnie jak komentarze rodziny młodego kierowcy wyścigowego na temat ryzyka i życia „na granicy”.

Więcej informacji zamieszczono na stronie www.endurance-film.com.

Poniższy film trwa 1:31 h.Pandemia koronawirusa to wyzwanie dla wszystkich. Życzymy wam jak najmniejszej liczby koniecznych podróży! Z pewnością trzeba się do nich odpowiednio przygotować i zwrócić uwagę na następujące kwestie:
dezynfekcja samochodu;
tankowanie samochodu - jak zrobić to bezpiecznie?
jak długo wirus utrzymuje się na poszczególnych elementach w samochodzie?
wyjazd za granicę Polski podczas epidemii koronawirusa;
kiedy Państwo może zabrać ci auto?


Warto przeczytać: Koronawirus - publikujemy najważniejsze informacje dla kierowców

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!