Jamie Chadwick wystartuje w Formula Regional Europe! To początek drogi do F1?
Mistrzyni kobiecej W Series podpisała kontrakt z zespołem Prema Power Team.
Jamie Chadwick wystartuje w drugim sezonie Formula Regional Europe. 22-letnia Brytyjka podpisała kontrakt z zespołem Prema Power Team. Jej partnerami zespołowymi będą Arthur Leclerc, Gianluca Petecof i Oliver Rasmussen.
W Formula Regional Europe, podobnie jak w W Series, zawodnicy ścigają się Tatuusami T-318 z 270-konnym silnikiem Alfy Romeo.
Nowy sezon Formula Regional Europe powinien wystartować 2 sierpnia na Misano World Circuit Marco Simoncelli. Organizatorzy zaplanowali osiem rund zawodów, z trzema wyścigami w trakcie każdej z nich.
Przeczytaj też: Jamie Chadwick oraz Alice Powell przetestowały samochód Formuły E
Uczestnictwo Jamie Chadwick w tegorocznej Formula Regional Europe oznacza początek współpracy Prema Power Team z Rodin Cars, w ramach której Rodin Cars w pełni wesprze finansowo karierę Jamie w wyścigach. Australijski milioner i założyciel Rodin Cars, David Dicker, jest gotów finansować karierę Chadwick po to, by w końcu zrealizowała swoje marzenie i pojawiła się w Formule 1:
Filozofią Rodin Cars jest tworzenie wyjątkowych samochodów, które wymagają wyjątkowego zespołu. Jamie to wyjątkowy talent wyścigowy. Patrząc na to z długofalowego punktu widzenia, w pełni wspieramy jej podróż, gdy wspina się po szczeblach wyścigowej kariery w kierunku F1.
Po ogłoszeniu kontraktu z Prema Power Team, Chadwick wyznała:
Jestem absolutnie szczęśliwa, że w tym roku mogę połączyć siły z Prema Power Team w Formula Regional Europe. Przy tak niesamowitym kalendarzu, bardzo konkurencyjnej stawce kierowców i oczywiście wsparciu zespołu Prema, naprawdę nie mogę się doczekać powrotu do ścigania w sierpniu.
Jestem niezwykle wdzięczna Rodin Cars i Davidowi Dickerowi za tę zmieniającą moje życie okazję i ich wsparcie w następnym rozdziale mojej wyścigowej kariery. Tak się cieszę, że mogę razem z nimi rozpocząć tę podróż i mam nadzieję, że możemy wspólnie cieszyć się sukcesem.
Po wygraniu W Series przed Jamie Chadwick otworzył się ogrom możliwości. Została między innymi zauważona przez Williamsa. Zespół z Grove zaoferował jej pracę w symulatorze F1 i rolę kierowcy rozwojowego.
Przeczytaj też: Jamie Chadwick pozostaje w Williamsie
Ponieważ Chadwick nie posiada superlicencji, na razie może zapomnieć o jeździe w Formule 1 czy nawet testowaniu bolidów. Jednak dzięki wsparciu Rodin Cars znacznie wzrastają jej szanse zdobycia licencji i startów w Formule 1.
Najnowsze
-
Renault 5 o włos od wygranej! Jak Fiat Panda odniósł zwycięstwo w najważniejszym polskim konkursie Car of the Year?
Mokry Tor Modlin, sześć finałowych modeli i jedna zwycięska tytułowa statuetka. Zdradzamy kulisy decyzji jury, emocje podczas jazd testowych i powody, dla których to właśnie Panda okazała się bezkonkurencyjna. -
Brak miejsca na pieczątki w dowodzie rejestracyjnym. Czy trzeba wymieniać go na nowy?
-
Prosty sposób na szybsze rozgrzanie kabiny samochodu. Trzeba wcisnąć jeden przycisk
-
Za co można dostać mandat na 30 tys. zł? Najwyższe kary, jakie można dostać w Polsce
-
Uważaj na znak D-13 – to podpucha, na którą łapie się wielu kierowców.
Zostaw komentarz: