Trzy kobiety wśród zawodników Kia Lotos Race 2017!

Trzy kobiety wśród zawodników Kia Lotos Race 2017!
Pod koniec kwietnia wystartuje 12. sezon polskiej serii wyścigowej. Ponad połowę stawki zawodów Kia Lotos Race będą stanowili nowi kierowcy, wśród których zobaczymy aż 3 kobiety.

W nadchodzącym sezonie Mistrzostw Polski Kia Picanto, najdłużej rozgrywanej markowej serii wyścigowej w historii sportu samochodowego w Polsce, jak zwykle nie zabraknie atrakcji. W kalendarzu zadebiutuje nowy tor - niemiecki Oschersleben, na którym już w ostatni weekend kwietnia 20 zawodników rozpocznie zmagania o tytuł Mistrza Polski Kia Lotos Race. Tradycyjnie, w każdym wyścigu pojawią się również dwa tzw. samochody VIP-owskie, za kierownicą których zasiądą znani dziennikarze z polski i zagranicy. Zakończenie sezonu, podobnie jak w 2016 roku, odbędzie się na kultowym Torze Monza we Włoszech, znanym z Grand Prix F1.

Jeśli jedyna kobieta w ubiegłorocznej stawce zawodników - Katarzyna Sakowska - potwierdzi udział w zawodach, przybędą jej dwie rywalki z Węgier: 35-latka ze sporym doświadczeniem w sporcie samochodowym i 20-latka, która debiutowała w ubiegłym roku. Za kierownicą wyścigowej Kia Picanto pojawi się również 3 nowych zawodników z Polski, w wieku około 30 lat. Do 9 kierowców, którzy rywalizowali w poprzednich edycjach KLR dołączy 6 bardzo młodych zawodników (zaledwie 14 -, 15-letnich), którzy do wyścigowych Kia Picanto przesiądą się z wyczynowych gokartów.

Kalendarz tegorocznych Mistrzostw Polski Kia Picanto jest następujący:

  • 1 runda         29-30.04.2017          Oschersleben          ADAC GT Masters
  • 2 runda         13-14.05.2017          Hungaroring            FIA WTCC
  • 3 runda         10-11.06.2017          Poznań                     WSMP+ FIA CEZ
  • 4 runda         15-16.07.2017          Slovakiaring             FIA ETRC
  • 5 runda         02-03.09.2017          Most                           FIA ETRC
  • 6 runda         30.09-01.10.2017    Monza                       International GT Open

Jedyną zaplanowaną zmianą w regulaminach na 2017 rok jest zwiększenie minimalnej masy auta z kierowcą z 940 kg do 950 kg. Dzięki tej zmianie starsi i ciężsi kierowcy będą mieli większe szanse na równorzędną walkę za kierownicą 100-konnych Kia Picanto z lżejszymi nastoletnimi rywalami.

Konwersacje Facebook
Dołącz do dyskusji
Informujemy, że wszystkie komentarze są monitorowane przez administratorów strony i mogą być usunięte jeżeli obrażają osoby lub zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby, zawierają wulgaryzmy, treści pornograficzne, propagują alkohol, narkotyki, obrażają inne narodowości, religie, rasy ludzkie, przyczyniają się do łamania praw autorskich, czy w jakikolwiek inny sposób naruszają prawo. Nadużycia będą zgłaszane do właściwego dostawcy.