Co się dzieje z Michaelem Schumacherem?

Co się dzieje z Michaelem Schumacherem?
Kilka miesięcy temu jeden z niemieckich tygodników napisał, że siedmiokrotny mistrz świata wraca do zdrowia i zaczyna chodzić. Rodzina kierowcy pozwała o to wydawcę gazety. Właśnie ruszył proces.

Niemiecki tygodnik "Bunte" napisał w grudniu, że siedmiokrotny mistrz Formuły 1 wraca do zdrowia, a nawet zaczyna chodzić. Prawnik rodziny Michaela Schumachera zaprzeczył tym rewelacjom i wystąpił z pozwem do sądu.

Gazeta opierała się na doniesieniach przyjaciela kierowcy twierdząc, że rehabilitacja po wypadku, do którego doszło w grudniu 2013 roku,  przebiega dobrze. Informator periodyku donosił, że Schumacher potrafi przejść kilka kroków i przy pomocy terapeutów robi duże postępy. Potrafi też unieść rękę. Takie wieści trafiły nawet na okładkę tygodnika. 

Prawnik Felix Damm, stwierdził jednak przed sądem, że Schumacher nie tylko nie chodzi, ale nie potrafi samodzielnie stać bez pomocy. Te informacje potwierdziła również w mediach menedżerka kierowcy. Dodała także, że ze względu na stan zdrowia kierowcy, prywatność jest bardzo ważna nie tylko dla niego, ale także jego rodziny, a takie artykuły jak w "Bunte" mogą dawać fałszywe nadzieje wielu osobom. 

Proces przeciwko tygodnikowi właśnie ruszył. Wyrok powinien zapaść w październiku.

Konwersacje Facebook
Dołącz do dyskusji
Informujemy, że wszystkie komentarze są monitorowane przez administratorów strony i mogą być usunięte jeżeli obrażają osoby lub zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby, zawierają wulgaryzmy, treści pornograficzne, propagują alkohol, narkotyki, obrażają inne narodowości, religie, rasy ludzkie, przyczyniają się do łamania praw autorskich, czy w jakikolwiek inny sposób naruszają prawo. Nadużycia będą zgłaszane do właściwego dostawcy.