Edyta Klim

Zwiastun filmu „The Racer”

Krótkometrażowy film o motocyklistce Jodie Chalk pt. „The Racer” będzie miał premierę tego lata. W planie reżysera jest także wersja pełnometrażowa tej historii.

Reżyser Alex Harron postanowił stworzyć dokument o 24-letniej Jodie Chalk, która startuje w wyścigach Thundersport GB 500. W tej historii zainspirowała go pasja i związek ojca z córką:

– Jest w tej historii element porównywalny do legendarnego Rocky’ego. Zespół Jodie pochodzi z „klasy robotniczej”, ponieważ inni zawodnicy mają większe budżety, a do tego ona jest kobietą w świecie zdominowanym przez mężczyzn. Musiała pokonać uprzedzenia. To uniwersalna opowieść o kimś, kto ma pasję do czegoś, ale ma też wszystkie, możliwe przeszkody na drodze. – mówi Alex.

Po raz pierwszy motocyklem Jodie jeździła już mając 4 lata! W wieku 10 lat odbyła swoje pierwsze wyścigi. Ma na swoim koncie rekordy na dwóch torach: Knockhill i East Fortune, a także wygrała Grand Prix 500 w Donington i jest także pierwszą kobietą, która wygrała Straiton Trophy. 

Zwiastun filmu „The Racer”:

Film będzie miał premierę tego lata w Edinburgh Filmhouse, a reżyser będzie się starał, by ten 13-minutowy dokument, finansowany przez Creative Scotland, stał się podstawą do stworzenia wersji pełnometrażowej.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze