Zotye SR8 – chińska podróbka Porsche Macan

Już niebawem ruszają targi motoryzacyjne w Pekinie. Nie zabraknie tam wielu bardziej udanych, ale także nieudolnych kopii europejskich oryginałów. Jednym z nich jest Zotye SR8, przypominający do złudzenia Porsche Macan.

Pod koniec miesiąca na targach w Pekinie zostanie zaprezentowany nowy model marki Zotye. Chiński producent zmienił jego nazwę z T700 na SR8, ale wygląd samochodu pozostał taki sam. I nadal do złudzenia przypomina Porsche Macan.

Pierwsze zdjęcia tego samochodu pojawiły się w zeszłym roku, ale dopiero teraz ujawniono wygląd całego nadwozia. Możemy również zajrzeć do środka. Tam również znajdziemy wiele odniesień do modelu Macan. Deska rozdzielcza, kierownica, a nawet zegarek wyglądają jakby były przeszczepione z Porsche. Z tą różnicą, że tutaj zostały wykonane z dużo gorszych materiałów.

Czy Porsche zareaguje na taki plagiat? Nie spodziewamy się. W zeszłym roku zapytano niemieckiego producenta, czy zamierza coś z tym zrobić, ale pozostawił sprawę bez komentarza. Jakiś czas temu koncern JLR próbował interweniować, gdy na tamtejszym rynku pojawił się Jiangling Landwind X7 przypominający do złudzenia model Evoque. Jednak brytyjskiemu producentowi nie udało się nić wskórać. Azjatyckie prawo jest w tych kwestiach bardzo liberalne.

Zotye SR8 pojawi się w chińskich salonach w drugiej połowie tego roku. Cena bazowego modelu wyniesie 23100 euro. To ułamek ceny oryginalnego Porsche Macan, które na tamtym rynku kosztuje od 80 tys. euro. Pod maską podstawowej wersji znajdziemy silnik benzynowy o pojemności dwóch litrów od Mitsubishi. Jednostka oferuje 190 KM mocy.

 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze