Zobaczył policjanta kierującego ruchem, więc doprowadził do kolizji

Wielu kierowców dawno zapomniało sporo przepisów ruchu drogowego i bazuje głównie na tych najbardziej podstawowych oraz na własnych przyzwyczajeniach. Dlatego w niestandardowych sytuacjach, nie wiedzą jak się zachować. Może być też gorzej - komuś może wydawać się, że wie jak się zachować.

Wiecie jak interpretować sygnały wydawane przez policjanta kierującego ruchem? Część kierowców nawet jak wie, to na widok funkcjonariusza są na moment zdezorientowani i próbują odnaleźć się w nietypowej dla siebie sytuacji. Policjanci doskonale o tym wiedzą, więc zamiast jedynie stać przodem lub bokiem do danego kierunku jazdy, żywiołowo gestykulują, zachęcając kierowców do jazdy lub powstrzymując ich.

Autor nagrania nie potrafi jeździć po rondzie? Czy celowo doprowadził do kolizji?

Jeszcze gorsza od niepewności jest mimo wszystko przesadna pewność siebie. Taka jaką zaprezentował na tym nagraniu kierowca Punto. Zauważył, że na skrzyżowaniu ruchem kieruje policjant, więc bez wahania zignorował czerwone światło.

Drift starym Focusem prawie doprowadził do tragedii. Cztery auta rozbite

Nie przeszkadzało mu, że postawa policjanta zakazywała mu wjazdu na skrzyżowanie. Nie przeszkadzało mu, że inne samochody jechały, więc na logikę nie była to jego kolej, aby jechać. Widać z kursu nauki jazdy zrozumiał tylko tyle, że jak policjant kieruje ruchem, to nie patrzymy na znaki i na sygnalizację. No to nie patrzył, tylko jechał.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze