Quantcast

Zobacz, jak Hennessey Venom F5 mknie z zabójczą prędkością. Czy pobije rekord świata?

Hennessey Venom F5 to wart ponad 7 milionów złotych limitowany supersamochód. Jak szybko jest w stanie pojechać?

Pod maską Hennessey Venom F5 ukryty jest 6,6-litrowy silnik V8 z podwójnym turbodoładowaniem i mocą 1817 KM. Hennessey twierdzi, że samochód przyspiesza od 0 do 100 km/h w mniej niż 3 sekundy, a od 0 do 200 km/h w mniej niż 5 sekund.

Hennessey zbuduje tylko 24 egzemplarze Hennessey Venom 5. Firma wcześniej oświadczyła, że 12 zostanie sprzedanych w Stanach Zjednoczonych, a pozostałe 12 trafi do nabywców z innych krajów. Cena każdego z Hennessey Venom F5 rozpoczyna się od ponad 7 milionów złotych.

Samochód, zanim trafi do garaży klientów, musi być idealny pod każdym względem. Dlatego Hennessey poddaje Venom F5 licznym testom.

Do testowania samochodu pod względem stabilności i dynamiki przy zawrotnych prędkościach Hennessey wybrał szybki pas Johnny Bohmer Proving Grounds na Florydzie. Całkiem słusznie, bo jak widać na nagraniu osiągi samochodu naprawdę robią wrażenie.

Po obejrzeniu wideo zastanawiamy się jaka będzie prędkość maksymalna Hennessey Venom F5, skoro już teraz auto mknie z prędkością 412km/h. Plotki mówią, że prędkość maksymalna może wynieść nawet 483 km/h. Czyżby Hennessey zamierzał pobić rekord świata?

Komentarze:

R12020 - 14 stycznia 2022

Ponad 7 krotnie tańsza Tesla zapewnia dużo lepsze przyspieszenie i elastyczność oraz nie gorsze prowadzenie. Każdy sportowy elektryk będzie sporo lepszy pod względem osiągów i przede wszystkim ze względu na brak gigantycznej ilości mechanicznych części do przenoszenia napędu lepszy w prowadzeniu. Smutne to ale prawdziwe. Chcesz miej naprawdę szybki i dynamiczny samochód lub motocykl, to musisz kupić elektryczny.

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze