Znów podrożeją kursy na prawo jazdy

Znów podrożeją kursy na prawo jazdy

01 maja 2015
Kandydaci na przyszłych kierowców nie będą mieli łatwo. Właśnie w sejmowych kuluarach pojawił się kolejny pomysł, który sprawi, że kursy mogą znacznie podrożeć.

W sejmowych podkomisjach pojawił się pomysł, żeby kursanci prawa jazdy uczyli się dodatkowo pierwszej pomocy. Według pomysłodawców, na egzaminie oprócz teorii i praktyki jazdy, powinien się pojawić jeszcze dodatkowy sprawdzian umiejętności z udzielania pierwszej pomocy. Dotyczyć będzie resuscytacji na specjalnie przygotowanym fantomie.

Eksperci mają na razie mieszane uczucia co do tego pomysłu. Przede wszystkim podniesie on koszt samego kursu. Kandydaci na kierowców od początku przyszłego roku i tak będą mieli utrudnione życie. 

Przede wszystkim zaostrzają się procedury związane z uzyskaniem prawa jazdy - po zdaniu egzaminu świeżo upieczony kierowca rozpoczyna 2-letni okres próbny. Jeżeli popełni w tym czasie dwa wykroczenia, to będzie musiał udać się na specjalny kurs. Trzecie wykroczenie to automatyczna utrata prawa jazdy. 

Przez pierwsze 8 miesięcy od uzyskania uprawnienia nowy adept 4 kółek nie będzie mógł przekraczać 50 km/h w obszarze zabudowanym, 80 km/h poza obszarem zabudowanym oraz 100 km/h na autostradzie. Dodatkowo pojazd, którym będzie się poruszał musi zostać oznaczony zielonym listkiem.

    Komentarze

    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!