Znamy pięć finałowych modeli aut w konkursie Car of the year Polska

05 listopada 2019
1
Po wczorajszym głosowaniu na pięć najlepszych - zdaniem dwudziestu jeden polskich dziennikarzy motoryzacyjnych - modeli samochodów, które weszły do sprzedaży w naszym kraju po 1 listopada 2018 roku, poznajemy finalistów pierwszego konkursu w historii: Car of the year Polska.
Loading module...

Znamy już listę pięciu modeli samochodów, które powalczą o najważniejsze trofeum - zwycięstwo w pierwszym w historii konkursie Car of the year Polska. 21 dziennikarzy motoryzacyjnych wybierało spośród wszystkich tych aut, które weszły do sprzedaży w Polsce po 1 listopada 2018 roku. Więcej o zasadach konkursu oraz jurorach oceniających samochody, znajdziecie w naszym artykule tu. W jury zasiada także redaktor naczelna Motocaina.pl Katarzyna Frendl.

5 listopada odbyło się głosowanie, w którym wytypowano cztery modele, które - liczbami głosów - weszły do finałowej "piątki", natomiast na piątym miejscu uplasowały się ex aequo Renault Clio i Skoda Scala. Zgodnie z regulaminem jurorzy przeprowadzili "dogrywkę". Piątym, wygranym modelem samochodu okazała się Skoda Scala.

Oto lista finałowej piątki w konkursie Car of the year Polska:

1. Hyundai Kona Electric / Hybrid

2. Kia XCeed

3. Peugeot 208

4. Skoda Scala

5. Toyota Corolla

Przed nami ostatni etap konkursu. 3 grudnia, w Warszawie odbędą się jazdy dla jurorów finałową piątką, głosowanie oraz zakończenie konkursu z symbolicznym wręczeniem statuetki. 

Głosowanie finałowe odbywa się następująco - każdy juror ma do dyspozycji 20 punktów. Maksymalna liczba punktów przyznana pierwszemu miejscu to 10 punktów. Na pierwszym miejscu można wskazać tylko jeden samochód, a punkty muszą zostać przyznane minimum trzem samochodom. W przypadku remisu na pierwszym miejscu, decyduje liczba pierwszych miejsc, a później drugich, itd. 

Każdy juror zobowiązany jest do przedstawienia krótkiego uzasadnienia swojej punktacji, które zostanie opublikowane (w ciągu tygodnia od zakończenia konkursu) na stronie www.caroftheyear.pl

    Komentarze

    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!