Katarzyna Frendl

Znamy pięć finałowych modeli aut w konkursie Car of the year Polska

Po wczorajszym głosowaniu na pięć najlepszych - zdaniem dwudziestu jeden polskich dziennikarzy motoryzacyjnych - modeli samochodów, które weszły do sprzedaży w naszym kraju po 1 listopada 2018 roku, poznajemy finalistów pierwszego konkursu w historii: Car of the year Polska.

Znamy już listę pięciu modeli samochodów, które powalczą o najważniejsze trofeum – zwycięstwo w pierwszym w historii konkursie Car of the year Polska. 21 dziennikarzy motoryzacyjnych wybierało spośród wszystkich tych aut, które weszły do sprzedaży w Polsce po 1 listopada 2018 roku. Więcej o zasadach konkursu oraz jurorach oceniających samochody, znajdziecie w naszym artykule tu. W jury zasiada także redaktor naczelna Motocaina.pl Katarzyna Frendl.

5 listopada odbyło się głosowanie, w którym wytypowano cztery modele, które – liczbami głosów – weszły do finałowej „piątki”, natomiast na piątym miejscu uplasowały się ex aequo Renault Clio i Skoda Scala. Zgodnie z regulaminem jurorzy przeprowadzili „dogrywkę”. Piątym, wygranym modelem samochodu okazała się Skoda Scala.

Oto lista finałowej piątki w konkursie Car of the year Polska:

1. Hyundai Kona Electric / Hybrid

2. Kia XCeed

3. Peugeot 208

4. Skoda Scala

5. Toyota Corolla

Przed nami ostatni etap konkursu. 3 grudnia, w Warszawie odbędą się jazdy dla jurorów finałową piątką, głosowanie oraz zakończenie konkursu z symbolicznym wręczeniem statuetki. 

Głosowanie finałowe odbywa się następująco – każdy juror ma do dyspozycji 20 punktów. Maksymalna liczba punktów przyznana pierwszemu miejscu to 10 punktów. Na pierwszym miejscu można wskazać tylko jeden samochód, a punkty muszą zostać przyznane minimum trzem samochodom. W przypadku remisu na pierwszym miejscu, decyduje liczba pierwszych miejsc, a później drugich, itd. 

Każdy juror zobowiązany jest do przedstawienia krótkiego uzasadnienia swojej punktacji, które zostanie opublikowane (w ciągu tygodnia od zakończenia konkursu) na stronie www.caroftheyear.pl

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze