Zmiany w motocyklach Harley-Davidson na sezon 2014

Harley - Davidson przebudowuje swoje motocykle turystyczne na sezon 2014 i wprowadza model Fat Bob o odświeżonej stylistyce, nowy model CVO Softail Deluxe oraz ABS dla wszystkich modeli Sportster.

Harley-Davidson na sezon 2014 oferuje gamę motocykli, składającą się z siedmiu modeli Touring, Trike i Custom Vehicle Operations przebudowanych w ramach Projektu Rushmore (o projekcie dowiecie się tu).

Do nowości Harley-Davidson na 2014 rok zaliczają się również limitowany fabryczny custom CVO Softail Deluxe, model Dyna Fat Bob o nowej stylistyce oraz wprowadzenie systemu ABS (system zapobiegający blokowaniu kół podczas hamowania) do wszystkich modeli Sportster (jako opcja w modelu Iron 883).

Co dokładnie zmieni się w motocyklach Harley-Davidson na 2014 rok?
Opracowano od nowa stylistykę Dark Custom modelu Fat Bob, który wygląda teraz jeszcze bardziej stanowczo. Do wyróżniających się elementów można zaliczyć nowy ścięty tylny błotnik z wbudowanym podwójnym, tylnym światłem LED z obwódką. Wszystkie chromowane elementy zastąpiono czarnymi, m.in. jednostkę napędową, osłonę filtra powietrza, osłony tylnych amortyzatorów, półki typu triple clamp, obwódki reflektorów, konsolę oraz osłonę akumulatora. Pełne koła z aluminium są pomalowane proszkowo na czarno i wykończone wygrawerowanym laserowo logo Harley-Davidson oraz paskiem na obręczy.

Harley-Davidson Fat Bob
fot. Harley-Davidson

System ABS (system zapobiegający blokowaniu kół podczas hamowania) jest dostępny we wszystkich modelach Sportster na 2014 rok (jako opcja w modelu Iron 883). Dodatkowo gama modeli Sportster ma nowe przełączniki i elementy układu hamulcowego oraz łatwiejszy dostęp diagnostyczny. Motocykle te wyposażono też w zbliżeniowy system zabezpieczający H-D.

Harley-Davidson Sportster 883 R
fot. Harley-Davidson

Jednym z modeli, z serii limitowanych motocykli CVO na 2014 rok, jest nowy model CVO Softail Deluxe – motocykl turystyczny custom wyposażony w zdejmowaną przednią szybę, system nawigacji GPS, reflektor LED Daymaker, zdejmowane kufry i wyrazisty lakier oraz potężny silnik Screamin’ Eagle o pojemności 1800 cm3, który jest nieodłącznym elementem programu CVO.

Harley-Davidson CVO Road King
fot. Harley-Davidson

Modele CVO Road King oraz CVO Ultra Limited powracają wyposażone w nowe elementy i udoskonalenia w ramach projektu Rushmore (czytaj o nich tu). Masywny chopper CVO Breakout Softail będzie dostępny w trzech nowych motywach lakierowania.

Jednostka napędowa Twin Cam 103 jest obecna we wszystkich motocyklach Harley-Davidson z serii Dyna i Softail.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze