Zmiany w kalendarzu F1. Wyścigi zmierzają w kierunku zrównoważonego rozwoju

F1 czekają zmiany w kalendarzu, ponieważ królowa sportów motorowych zmierza w kierunku zrównoważonego rozwoju

Podczas Grand Prix Hiszpanii szef F1, Stefano Domenicali, ujawnił, że Formuła 1 planuje zmiany w kalendarzu wyścigów. Trzy lata temu Liberty Media ogłosiło plan, w ramach którego Formuła 1 ma stać się sportem neutralnym pod względem emisji dwutlenku węgla do 2030 roku, a racjonalizacja kalendarza jest postrzegana jako kluczowy element tego zobowiązania.

Zmiany w kalendarzu i bardziej efektywny harmonogram wyścigów ograniczy między innymi koszty transportu, które dotykają poszczególne zespoły, jak i samą Formułę 1. Wszelkie zmiany będą musiały być uzgodnione z promotorami wyścigów, ale wiele wskazuje na to, że kalendarz wyścigów zostanie pogrupowany według regionów.

Stefano Domenicali nie zdradził żadnych szczegółów, ale można podejrzewać, że np. GP Miami, które w tym roku było samodzielnym wyścigiem zostanie połączone w parę z GP Kanady lub innymi wyścigami odbywającymi się w Ameryce. Wyścigi z Bliskiego Wschodu również mogą być połączone w pary, z Bahrajnem i Arabią Saudyjską na początku roku, a Katarem i Abu Zabi pod koniec sezonu.

Komentarze:

Miko - 25 maja 2022

Na media expert można zdobyć bilety na F1 w Budapeszcie – mają fajny konkurs.

Odpowiedz

romek - 26 maja 2022

wlasnie kupilem i zglosilem sie, baaaaardzo licze 😀 swoja droga mega konkurs!

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze