Złombol 2017 - tym razem do Hiszpanii

Złombol 2017 - tym razem do Hiszpanii
Wielbiciele samochodów produkowanych w poprzednim ustroju spotkają się w kolejnej edycji rajdu charytatywnego Złombol 2017. Tym razem uczestnicy wybiorą się do Kraju Basków, żeby zebrać pieniądze dla podopiecznych z domów dziecka.

Poprzednia, jubileuszowa edycja rajdu Złombol zebrała ponad 2 tys. osób połączonych w 450 ekip, a sumą, jaką udało się zebrać to ponad milion złotych. W tym roku wszyscy chętni na przygodę będą mogli się spotkać już 2 września i przejechać razem przez Czechy, Niemcy, Francję aż po północny region Hiszpanii. W ciągu czterech dni trzeba będzie przejechać ok. 2,5 tys. km. 

Uczestnicy rajdu Złombol ruszają samochodami, które produkowano lub skonstruowano w czasach PRL. Nie zabraknie ikon polskiej motoryzacji takich jak Fiat 125, 126p czy Żuk. Poza tym na liście startowej będzie można spotkać Wartburgi, Łady, Wołgi oraz inne samochody z byłego Bloku Wschodniego.

Żeby wystartować w rajdzie, załoga musi zebrać minimum 1,5 tys. zł. Najczęściej pieniądze pochodzą od firm lub osób prywatnych, których naklejki znajdują się na karoseriach samochodu. Część środków trafia do dzieci, a koszty wyjazdu uczestnicy pokrywają sami.

Organizatorzy przygotowali jedną z dwóch tras (północna i południowa), które połączą się we francuskim Bordeaux. Meta znajduje się w miejscowości Noja, która znajduje się pomiędzy Bilbao a Santander.

Konwersacje Facebook
Dołącz do dyskusji
Informujemy, że wszystkie komentarze są monitorowane przez administratorów strony i mogą być usunięte jeżeli obrażają osoby lub zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby, zawierają wulgaryzmy, treści pornograficzne, propagują alkohol, narkotyki, obrażają inne narodowości, religie, rasy ludzkie, przyczyniają się do łamania praw autorskich, czy w jakikolwiek inny sposób naruszają prawo. Nadużycia będą zgłaszane do właściwego dostawcy.