Zgarnij Mustanga

Czerwone, kultowe coupe z 1967 roku okrzyknięte przez Jeremy'ego Clarksona jednym z najwspanialszych samochodów w historii to nie byle co... Teraz możesz go mieć i ty! Wystarczy zagrać w konkursie rankomat.pl

 

Czy warto zagrać? Oj chyba warto…
fot. Ford

Słyszeliśmy już o Polakach, którzy masowo wysyłają smsy by wygrywać samochody i tych, którzy szukają ich pod butelkowymi kapslami. Tym razem doceniony zostanie trud stałych użytkowników seriwsu rankomat – internetowej porównywarki ubezpieczeń komunikacyjnych.

W trakcie trwania konkursu, a więc pomiędzy 24 listopada a 31 stycznia 2010 roku uczestnikom, w zamian za wszelkie aktywności podjęte w serwisie (poczynając od rejestracji) przyznawane będą punkty. Do tych aktywności należeć będzie przejrzenie oferty serwisu, uzupełnienie własnych danych czy zakup polisy. Premiowane będzie również zapraszanie do zabawy przyjaciół. Ich rejstracja, a także aktywność w serwisie przełoży się na wzrost liczby punktów uczestnika.

Czy warto zagrać? Przyglądając się nagrodzie na pewno! Trofeum to czerwony Ford Mustang coupe z silnikiem V8 o pojemności 4,7 litra. Auto wyjechało z fabryki marki 3 stycznia 1967 roku, wkrótce będzie więc świętować swoje 43 urodziny. Stan samochodu i troska jego poprzednich dwóch właścicieli o jego wygląd sprawiają, iż jego wiek nie gra zupełnie roli, a wprost przeciwnie – tylko zwiększa jego wartość.

Chcecie wiedzieć więcej o konkursie? Poczytajcie jego regulamin tutaj.


 

Najnowsze

Czekamy na Kanadę

W opublikowanym przez FIA wstępnym kalendarzu wyścigów w sezonie 2010 kilku oragnizatorów czeka jeszcze na ostateczną akceptację.

Circuit Gille Villeneuve, Montreal
fot. BMW

Oficjalne potwierdzenie powrotu wyścidu na Circuit Gilles Villeneuve do kalendarza F1 ma zostać opublikowane jeszcze w tym tygodniu. Zawody na sztucznej wyspie Ile du Notre Dame zaplanowane zostały na 13 czerwca 2010. Podobno Bernie Ecclestone i negocjatorzy zakończyli już rozmowy
w sprawie umowy i ma zostać podpisana w środę 25 listopada. Montrealska gazeta La Presse podała wczoraj, że rząd prowincji Quebec powinien dać zielone światło organizacji Grand Prix zaraz potem. Jak podaje kanadyjskie źródło rds.ca, minister rządu Quebec’u ujawnił, że organizatorzy mają przekazać F1, której szefem jest Ecclestone 75 milionów dolarów za pięcioletni kontrakt na organizację wyścigów. Miejmy nadzieję, że tor będzie lepiej przygotowany do zawodów niż zwykle, tym bardziej, że od wielu lat kierowcy narzekali na jego stan techniczny. 

Dla nas myśl o kanadyjskim torze przywodzi dość ekstremalne wspomnienia – te bardzo przykre o wypadku Roberta Kubicy w 2007 roku, ale zaraz potem o jego zwycięstwie rok później!

Czy usłyszymy powtórnie polski hymn, tak jak to miało miejsce w sezonie 2008? A po nim Marsyliankę – oby zresztą nie jeden raz!  Najpierw poczekajmy na potwierdzenie obecności GP Kanady w kalendarzu 2010.

Najnowsze

25 listopada – akcja „Pasy”

Dziś, 25 listopada, ogólnopolska policja sprawdza czy my-kierowcy i pasażerowie jeździmy w pasach. To jednak jeden z 365 dni w roku kiedy musimy mieć je zapięte!

Zapnij pasy, nie będzie strachu…
fot. Motocaina

Obowiązek jazdy w pasach wynika z Ustawy o Ruchu Drogowym, a konkretnie z artykułu 39 ust.1. Koniecznością zapinania pasów nie są  objęci m.in. kobiety w widocznej ciąży (choć zgodnie z ostatnimi badaniami to zapis niebezpieczny), egzaminatorzy kursów na prawo jazdy, policjanci i funkcjonariusze ABW czy osoby posiadające orzeczenia lekarskie o przeciwwskazaniu do użytkowania pasów.

Niekorzystanie z pasów jest podstawą do wystawienia mandatu karnego w wysokości 100 złotych oraz 2 punktów (mandat wystawia się również  w przypadku nieprawidłowego  przewożenia dziecka czy niezapięcia pasów przez pasażerów), jest również warte nasze życie. Prawa fizyki są bezwzględne i nie biorą pod uwagę żadnych okoliczności łagodzących, a człowiek bez zapiętych pasów to masa o wadze ponad tony, która niszczy to co przed nim.

Dzisiejsza akcja „Pasy” ma zwrócić uwagę kierowców na problem ich niezapinania i uświadomić im jak wiele od nich zależy. To również sposób na ich karanie. Karanie, które w tym wypadku jest w pełni uzasadnione.

Źródło: Komenda Główna Policji

Najnowsze

Rower Hondy, który uczy

Wypadki z udziałem rowerzystów to niestety częste zjawisko - w ramach prewencji i nauki kolarzy- amatorów jazdy zgodnie z przepisami Honda zamierza wprowadzić na rynek rowerowy symulator. Okazuje się, że pedałując w miejscu też można się dobrze bawić!

Rower stacjonarny w wersji de luxe
fot. Honda

Już od lutego na rynku pojawią się pierwsze dwukołowce Honda Bicycle Simulator, które zamiast wożenia nas na wycieczki, nauczą nas poruszania się po drogach. Stacjonarny rower wyposażony będzie w monitory sprawdzające nasze zachowanie z każdej ze stron, oprogramownie pozwalające na symulację jazdy do szkoły, sklepu czy ulicy handlowej, a także czujniki ruchu. Symulator będzie również pozwalał na naukę przepisów prawa i dobrych zwyczajów panujących na drodze.

 

88 kilowe urządzenie już można zamawiać w Japonii. Producent chce by jego głównymi Klientami były nie tylko osoby fizyczne, ale i jednostki edukacyjne. Czy uda się sprzedać zapowiadane 500 sztuk rocznie i czy, co wydaje się ciekawe, stacjonarny rower nauczy dzieci trzymania równowagi?

 

Źródło: Honda

Najnowsze

Kobiety liderami motoryzacji!

Niektórzy twierdzą, że ciężko być kobietą w motoryzacyjnym  świecie zdominowanym przez mężczyzn. Inni wiedzą, że ciężka praca jest podstawą sukcesu - niezależnie od płci. My wiemy, że kobiety w branży automotive radzą sobie fantastycznie - dowodem na to jest wczorajsza nagroda dla Agaty Ranieckiej.

Kobiety już nie tylko jeżdzą samochodami, ale i zarządzają firmami motoryzacyjnymi!
fot. Motocaina

Co roku podczas Konwencji Polskich Dealerów docenieni zostają najbardziej prężnie działający menedżerowie z rynku dealerskiego. W tym roku wśród nominowanych znaleźli się Konrad Kiełbasa – prezes firmy Budmat Auto z Płocka, Bogusław Kowalski – prezes zarządu Mercedes-Benz w Warszawie i… jedyna kobieta – Agata Raniecka – prezes Dixi Car. To właśnie pani prezes wczoraj wieczorem otrzymała nagrodę i zaszczytny tytuł „Menedżera Rynku Dealerskiego 2009”. Jak widać świat motoryzacji jest światem otwartym dla kobiet!

Najnowsze