Zespół X44 Lewisa Hamiltona dołączy do wyścigów elektrycznych aut off-roadowych Extreme E

Zespół X44 Lewisa Hamiltona dołączy do wyścigów elektrycznych aut off-roadowych Extreme E

10 września 2020
Na mniej niż pół roku przed pierwszym startem serii wyścigów off-roadowych Extreme E, organizatorzy ujawniają informacje o kolejnych zespołach, które przeniosą profesjonalny sport motorowy w najdalsze zakątki planety – tym razem w elektrycznych SUV-ach.

Mistrz Świata Formuły 1 Lewis Hamilton ogłosił, że jego nowo założony zespół X44 dołączy do wyścigów.

W projekcie Extreme E spodobało mi się nastawienie na środowisko – mówi król wyścigów samochodowych, wyjaśniając swoje zaangażowanie. Cechą charakterystyczną Extreme E jest wybór miejsc, w których odbędą się wyścigi, w bezpośrednim sąsiedztwie obszarów zagrożonych ekologicznie. Projekt ma na celu zwrócenie uwagi przez fanów sportów motorowych na całym świecie, a także polityków, lokalne społeczności i władze w miejscach, gdzie odbędą się wyścigi, na zmiany klimatyczne – i zachęca do podwojenia wysiłków na rzecz ograniczenia globalnego ocieplenia.

„Każdy z nas ma moc, by coś zmienić” – mówi Hamilton i wyjaśnia: „Fakt, że mogę połączyć swoje zamiłowanie do motoryzacji z miłością do naszej planety, aby wywrzeć pozytywny wpływ na klimat, naprawdę wiele dla mnie znaczy. Czuję się niesamowicie dumny, mogąc zaprezentować mój zespół i potwierdzić jego uczestnictwo w formule Extreme E”. 

Dzięki dołączeniu teamu X44, formuła Extreme E liczy już osiem zespołów.Sandra Roslan, odpowiedzialna za projekt Extreme E w Continental, mówi:

W miarę jak ostatnie przygotowania nabierają kształtu, napięcie rośnie. Jako partner założycielski i wyłączny dostawca opon, jesteśmy podekscytowani pozyskaniem Lewisa Hamiltona do udziału w tej nowej, wyjątkowej serii wyścigów. Jego nazwisko z pewnością odegra ogromną rolę w zwróceniu uwagi świata na serię Extreme E już w pierwszym sezonie.

Nazwa nowego zespołu Hamiltona pochodzi od jego numeru startowego 44 w Formule 1. Sześciokrotny Mistrz Świata F1 zadebiutował podczas Grand Prix Australii w 2007 roku, zostając najmłodszym Mistrzem Świata w historii Formuły 1 z McLarenem w 2008 roku. Hamilton kontynuował swoje pasmo sukcesów, zdobywając 5 kolejnych tytułów mistrzowskich F1 z Mercedesem w latach 2014-2019.

Zespół X44 Lewisa Hamiltona dołącza do siedmiu innych teamów, które już zapowiedziały udział w Extreme E, w tym słynnych amerykańskich zespołów IndyCar Andretti Autosport i Chip Ganassi Racing, hiszpańskiego projektu QEV Technologies, dwukrotnych mistrzów Formuły E Techeetah oraz brytyjskiego Veloce Racing, którego współzałożycielem jest dwukrotny mistrz Formuły E, Jean-Eric Vergne.

Wśród pretendentów do zwycięstwa znajdą się również dwa zespoły z Niemiec – ABT Sportsline i HWA RACELAB. ABT Sportsline jest jednym z najbardziej utytułowanych niemieckich zespołów sportów motorowych i w ostatnich latach wygrał trzy najważniejsze niemieckie serie: German Supertouring Championship, DTM i ADAC GT Masters. Z jedenastoma mistrzostwami kierowców i ponad 180 zwycięstwami w wyścigach jako zespół Mercedes-AMG, HWA jest jednym z czołowych zespołów DTM w historii. Oba teamy mają również doświadczenie w wyścigach w Formule E.

Nazwiska większości kierowców zespołów, które już zapowiedziały swój udział w Extreme E, nadal pozostają dobrze strzeżoną tajemnicą. 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!