Zegarek dla właściciela LaFerrari

Zegarek dla właściciela LaFerrari

01 lutego 2016
Producent luksusowych zegarków, firma Hublot, przygotował specjalny produkt dla posiadaczy najdroższego i najszybszego modelu Ferrari. Oto model MP-05 LaFerrari Sapphire, inspirowany supersamochodem z Maranello.

Nie jest to pierwszy produkt firmy Hublot w hołdzie dla Ferrari. Producent luksusowych zegarków już wcześniej przygotowywał specjalne edycje swoich modeli. W tym przypadku tak naprawdę nie jest to nowy model zegarka, tylko jego jeszcze bardziej luksusowa odmiana. Model MP-05 LaFerrari Sapphire był przygotowywany przez 18 miesięcy i został wykuty z szafiru. A konkretnie jego koperta składa się z siedmiu kawałków szafiru, które zostały poddane ręcznej obróbce, której czas zajął ponad 600 godzin. 

Rezultat końcówy jest imponujący. Sam zegar wygląda tak, jakby został "zawieszony w powietrzu". Skład asię on z 637 komponentów , a jego mechanizm posiada 50-dniową rezerwę energii. Żeby nakręcić zegarek, właściciel używa do tego specjalnego urządzenia przypominającego narzędzie do zmiany koła w bolidzie Formuły 1.

Produkcja tego zegarka będzie ściśle limitowana. Powstanie zaledwie 20 egzemplarzy, a każdy z nich będzie kosztował co najmniej 300 tys. dolarów, czyli mniej więcej tyle, ile Ferrari California T.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!