Zdalnie sterowany, koncepcyjny Mercedes-Maybach

Podczas ostatniego konkursu elegancji w Pebble Beach uwagę całego motoryzacyjnego świata ściągnął na siebie koncept zaprezentowany przez Merecedesa-Maybacha. Okazało się, że auto posiada dość ciekawą funkcjonalność.

Wielkie, koncepcyjne coupe ma długość prawie sześciu metrów i jest dłuższe od swojego rynkowego rywala, czyli Rolls-Royce`a Phantom Coupe. Dynamiczna linia nadwozia tego samochodu nawiązuje do lat 20. i 30. ubiegłego wieku, gdy niemiecka marka przeżywała swoje złote lata. 

Pod maską pracują dwa silniki elektryczne, po jednym na każdej osi. W sumie dostarczają na asfalt 738 KM, a całość zasila akumulator o pojemności 80 kW. To wystarczy na przejechanie maksymalnie 320 kilometrów. 

Bardzo często takie samochody mają za zadanie ładnie się prezentować, a pod piękną karoserią skrywa się sklecone na szybko wnętrze. Jednak nie tym razem. Największym zaskoczeniem podczas imprezy była ciekawa funkcjonalność tego samochodu. Okazało się, że wielkim Maybachem można sterować zdalnie za pomocą radia. 

Jeden z youtuberów obecnych na imprezie postanowił nagrać moment, w którym operator manewrował samochodem ma parkingu.

 

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze