Porsche 911 GT3 RS z klocków Lego

Porsche 911 GT3 RS z klocków Lego

26 kwietnia 2016
1
Lego nieustannie rozwija swoją paletę samochodów w gamie produktowej. Tym razem dołącza do niej pomarańczowe Porsche 911 GT3 RS.
Loading module...

Projekt powstał przy bliskiej współpracy inżynierów Porsche. Model 911 GT3 RS składa się z 2704 różnych elementów, które połączone ze sobą tworzą replikę ekstremalnej wersji modelu 911. W ramach zestawu oprócz nadwozia i funkcjonalnego wnętrza znajdują się jeszcze czerwone sprężyny zawieszania, regulowany tylny spojler, żółte zaciski oraz opony z felgami.

Szczegółowość detali stoi na bardzo wysokim poziomie. Wewnątrz auta znajduje się prawdziwa deska rozdzielcza, sportowe fotele oraz kierownica z łopatkami do zmiany biegów. W schowku na rękawiczki znajduje się także specjalna tabliczka z numerem seryjnym samochodu.

Pod tylną klapą umieszczono sześciocylindrowy silnik bokser z ruchomymi cylindrami, a także w pełni funkcjonalną dwusprzęgłową skrzynię z czteroma biegami. W zestawie znajduje się także specjalna książka kolekcjonerska, w której znajdziemy informacje nie tylko o samym modelu, ale również o procesie projektowania tego samochodu.

Lego Technic Porsche 911 GT3 RS pojawi się w sprzedaży przez internet, a także w wybranych salonach Lego w Niemczech i Austrii na początku wakacji. Od pierwszego września zestaw będzie dostępny we wszystkich salonach. Niestety, nie znamy jeszcze ceny tego wyjątkowego zestawu.

Komentarze

Legonews
06 maja 2016 21:16
400 euro