Zawodniczki w Rajdzie Barbórka

W sobotę 3 grudnia zostanie rozegrany 49. Rajd Barbórka. Jest to prestiżowe zwieńczenie sezonu, łączące zawodników różnych dyscyplin sportów motorowych. Wśród nich zobaczymy 3 kobiety za kierownicą i 6 pilotek.

Inessa Tushkanova
fot. tushkanova.com

Trasa rajdu obejmująca warszawskie Bemowo, Żerań i Służewiec jest zmodyfikowana i krótsza, niż w poprzednich sezonach. Ale rajd tradycyjnie zakończy Kryterium Asów na ulicy Karowej, na którym wystartują najlepsze załogi oraz goście specjalni. Dwie listy zgłoszeń na Rajd Barbórka gromadzą aż 122 załogi.

W tegorocznej edycji rajdu niekwestionowaną gwiazdą będzie Inessa Tushkanova – pasją tej 25-letniej ukraińskiej modelki, znanej ze stron Playboya – są rajdy i wyścigi (wywiad z Inessą już jutro). Inessa wraz z pilotką Natalyą Potapovą wystartują za kierownicą Renault Clio Ragnotti z numerem 53 w fabrycznej specyfikacji. Samochód przygotuje i będzie serwisować polska firma 2Brally. Zawodniczka zdradza, że to dopiero początek jej startów w Polsce.

Martyna Zarębska
fot. www.martirally.3-2-1.pl

– Bardzo się cieszę, że dostałam zaproszenie od Automobilklubu Polskiego na Rajd Barbórki i oczywiście z przyjemnością zaprezentuję się polskim kibicom. W tym roku szczęśliwie sezon wyścigowy zakończyłam na podium Mitjet, wystartowałam w paru rajdach w Europie. Mam nadzieję pojawić się w Polsce w przyszłym roku na odcinkach rajdowych, ale również jest możliwe, że Tor Poznań stanie mi się bliskim obiektem – mówi Inessa.

Martyna Zarębska w tym sezonie dyktowała Ireneuszowi Pleskotowi, ale na czas Rajdu Barbórka przesiada się do kolegi z teamu – Pawła Bielaka. Załoga obiecuje walczyć o występ na Karowej.

Jak wiadomo Barbórka jest specyficznym rajdem, ale ma w sobie to coś! Dlatego cieszę się bardzo na myśl o sobocie, spędzonej na prawym fotelu Peugeota 207 RC Pawła Bielaka. W miniony weekend przejechaliśmy prawie 100 kilometrów treningowych, więc śmiało mogę powiedzieć, że jesteśmy gotowi do walki w klasie i o dostanie się na Karową. Liczymy na gorący doping kibiców wzdłuż trasy, a my w zamian postaramy się nie zawieść oczekiwań. W końcu ten dzień to rajdowe święto dla nas wszystkich – mówi Martyna.

 

Adriana Kociszewska
fot. materiały zawodniczki

Numer 79 na liście zgłoszeń należy do Adriany Kociszewskiej i Tomka RS Tokarskiego w Hondzie Civic. Sezon tej zawodniczki bogaty w starty nie był, ale jego lepszego zwieńczenia chyba nie mogła sobie wymarzyć.

– Będzie to nasz debiut w tych zawodach i mam nadzieję, że będziemy się dobrze bawić. Wprawdzie plany na ten sezon były nieco bogatsze niż występ jedynie w Rajdzie Mazowieckim i Barbórce, ale życie niestety nieco zweryfikowało moje założenia. Na prawym fotelu, jak dotychczas, zasiądzie Tomek Tokarski.  Mam nadzieję, że w sezonie 2012 uda się pojechać coś więcej niż tylko dwa rajdy. Do zobaczenia na odcinkach! – mówi Ada.

Jednak jej pilot nie liczy na Karową.

–  Z racji nietypowego podziału na klasy, będziemy się ścigać ze znacznie mocniejszymi samochodami i o wiele bardziej od nas doświadczonymi zawodnikami. Więc zakwalifikowanie się naszą, nienajnowszą Hondą do „Karowej” pozostanie zapewne w sferze marzeń… Ale mam nadzieję, że pozytywnych wrażeń i tak nie zabraknie – dodaje Tomek.

 

Wilk & Żuk Rally Team
fot. Tomasz Bielecki

Pod patronatem Motocaina.pl na Rajdzie Barbórka wystąpi także polski, kobiecy zespół rajdowy – Magda Wilk i Jola Żuk w Kia Picanto z numerem 88. Dziewczyny o występ na Karowej martwić się nie muszą – bo na 100 % wystąpią tam w przejeździe pokazowym! O załodze przeczytasz tu, a wywiad przedrajdowy znajdziesz tutaj.

Dodatkowa lista zgłoszeń na Rajd Barbórka obejmuje klasę Legend. Warunkiem znalezienia się na niej jest start z utytułowanym, byłym zawodnikiem za kierownicą lub/i start w kultowym aucie rajdowym. 10 spośród 32 załóg klasy Legend będzie miało okazję zaprezentować się na Karowej. Być może zaszczytu tego dostąpią zgłoszone w tej klasie pilotki? A są to: Alicja Grzybowska u boku Andrzeja Jaroszewicza w Fiacie 125p, Dominika Tajner-Idzik (prywatnie partnerka Michała Wiśniewskiego) pilotująca Wojciecha Bogucińskiego w Porsche 924 i Dorota Słupecka na prawym fotelu Opla Manta u boku Franka Baerta.

Zapraszamy do Warszawy na widowisko pełne motorowych wrażeń!

Harmonogram Rajdu Barbórka

Sobota, 3 grudnia 2011

OS 1

Tor FSO

długość 7,12 km

czas rozpoczęcia 7:30

czas zakończenia 11:30

OS 2

Tor Służewiec

długość 7,92 km

czas rozpoczęcia 8:30

czas zakończenia 12:30

SERWIS

Bemowo

 

czas rozpoczęcia 9:30

czas zakończenia 13:30

OS 3

Bemowo

długość 3,74 km

czas rozpoczęcia 10:00

czas zakończenia 14:00

OS 4

Karowa

długość 2,10 km

czas rozpoczęcia 16:00

czas zakończenia 20:00

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze