Zawodniczki podsumowują Rajd Nadwiślański 2014

02 października 2014
Tylko dwie zawodniczki wjechały na metę Rajdu Nadwiślańskiego. Odcinki były bardzo wymagające, a organizacja nowego w kalendarzu RSMP rajdu, zebrała wiele pochlebnych opinii.

Klaudia Temple (Honda Civic) z Kamilem Wróblem u boku osiągnęła metę na 19. miejscu w klasyfikacji generalnej i 4. w klasie:

- Rajd Nadwiślański zaskoczył wszystkich i to pozytywnie! Po zapoznaniu - wydawało się, że rajd będzie stosunkowo prosty, jednak jadąc już w „trybie oesowym” okazało się, że te proste elementy stanowią nie lada trudność. Po rajdzie jesteśmy zadowoleni z tempa i czasów, jakie udawało się nam uzyskiwać na niektórych odcinkach, jednak nie ustrzegliśmy się też błędów, które kosztowały nas spadek poza podium klasy 9. Przed dwoma ostatnimi rundami RPP jesteśmy na 2 miejscu w klasie - niestety z powodu kłopotów budżetowych zmuszeni jesteśmy odpuścić Rajd Dolnośląski. Mamy nadzieję, że na Cieszyńskiej Barbórce będzie mi dane ścigać się z kolegami z klasy i, że będziemy mieć możliwość powalczenia o pudło na koniec sezonu. Bardzo dziękujemy sponsorom i partnerom, bez których tegoroczne starty nie mogłyby dojść do skutku – podsumowuje Klaudia.

Klaudia Temple

fot. Jola Żuk

Tato Klaudii – Marek, nie miał tyle szczęścia, by wraz z pilotką Kasią Pytel-Majkowską znaleźć się na mecie:

- 100 metrów przed metą lotną drugiego oes-u wypadliśmy z drogi uszkadzając prawe, przednie koło, co skutecznie wyeliminowało nas z rajdu. Na szybkiej partii była bardzo błotnista nawierzchnia i nie udało się wyjść z opresji– wspomina zawodniczka.

Więcej szczęścia miało powracające na rajdowe odcinki małżeństwo - Andrzej i Aleksandra Krawczyk w Renault Clio Sport. Załoga osiągnęła metę na 20. miejscu w klasyfikacji generalnej i 5. w klasie:

- Rajd ciekawy i bardzo dobrze zorganizowany. Cieszę się, że w nim startowaliśmy, ponieważ wreszcie mieliśmy okazję spędzić czas na wspaniałej, rajdowej zabawie! Biorąc pod uwagę ponad roczną przerwę w startach - jechaliśmy raczej spokojnie. Naszym założeniem była fantastyczna zabawa i osiągnięcie mety, jedynego w tym sezonie, planowanego przez nas rajdu. Dojechaliśmy do mety bez żadnych nieprzyjemnych niespodzianek, a obawy spowodowane długą przerwą automatycznie zniknęły na starcie do pierwszego odcinka (śmiech). Dziękujemy Wiesiowi Ingram za obsługę serwisową i super atmosferę na serwisie – podsumowuje Ola.

Aleksandra Krawczyk

fot. Janusz Boruta

Jeszcze z październiku (16-18.10) czeka nas kolejna dawka rajdowych emocji. Na trasy Rajdu Dolnośląskiego z bazą w Polanicy Zdroju wyjadą załogi obydwóch cykli rajdowych - rajdowych mistrzostw i pucharu Polski. Będzie to ostatni rajd sezonu dla RSMP, a przedostatni dla RPP.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!