Zapowiedź MŚ FMX: Night of the Jumps na Ergo Arenie

Już za dokładnie miesiąc będziemy mogli być świadkami Mistrzostw Świata we Freestyle Motocrossie. Co ciekawego szykują dla nas organizatorzy?

fot. Martyna Korzynek

26 i 27 listopada na arenie Ergo w Gdańsku rozpocznie się finałowa runda Mistrzostw Świata „Night of The Jumps”. Jest to impreza widowiskowa, przygotowana z wielką pompą, a jednocześnie wyjątkowo przyjazna kibicom. Oprócz oglądania zapierających dech w piersiach skoków każdy będzie mógł przywitać się z zawodnikami, sfotografować i zamienic kilka słów na treningowej scenie Pit Party. Organizatorzy zapewniają, że aby zachęcić widzów do bardziej energicznego kibicowania, zostaną rozdane trąbki, klaksony, wuwuzele, a nawet… piły mechaniczne, oczywiście bez ostrzy.

W konferencji wzięło udział dwóch młodych i odnoszących sukcesy zawodników: Pierwszy oficjalny mistrz Polski we freestyle motocrossie i kilkukrotny mistrz kategorii Highest Air Bartosz Ogłaza z Polski i Petr Pilat, znany z występów na Redd Bull X-Fighters zawodnik z Czech.

Pomimo licznych zwycięstw Bartosz Ogłaza bardzo skromnie wypowiadał się o swoich umiejętnościach i możliwościach zdobycia wysokiego miejsca na tegorocznych mistrzostwach.  Zdecydowanie przeczyło to jego późniejszym wyczynom na niewielkiej rampie ustawionej przed wejściem do budynku Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Pomimo silnego wiatru wykonał kilka imponujących skoków w akompaniamencie oklasków i głośnej muzyki.

Petr Pilat był bardzo podekscytowany wystąpieniem na Ergo Arena. Zdradził też, że przygotowuje się do wyjątkowego wyczynu: backflipu z dwoma pasażerami na motocyklu. W 2009 Pilat zasłynął backflipem z pasażerem w postaci prezydenta czeskiej Pragi i przyznał, że pragnie pobić ten rekord.

Tak organizatorzy jak i zawodnicy bardzo chwalą sobie rozegranie mistrzostw na Gdańskiej Arenie – zamknięty obiekt wyeliminuje szkodliwe warunki pogodowe, które gdzie indziej mogłyby zaważyć o sukcesie całej imprezy, a duży teren pozwoli na większą swobodę w ustawieniu sprzętu i wykonywaniu skoków.

Mistrzostwa świata we Freestyle Motocrossie można było obejrzeć już między innymi na arenie łotewskiej Rygi w ubiegłą sobotę, a przed występem na Gdańskiej Arenie czeka nas jeszcze jedna runda w Czechach. Bilety są wyprzedawane w błyskawicznym tempie, także radzimy się pospieszyć.

Zanim jednak odbędą się oczekiwane finały Night of the Jumps, polecamy zajrzeć do galerii poniżej by zobaczyć, jak bawili się uczestnicy MŚ w Rydze.

Poniżej także mały przedsmak tego, co nas czeka w Gdańsku.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze