Żaneta Zacharewicz z pucharem w dłoni

Właśnie zakończył się X-cross Pucharu Polski Kobiet w Motocrossie. 21 i 22 lipca w Człuchowie rozegrano ostatnią rundę. Na starcie stanęło 11 zawodniczek, a puchar ostatecznie powędrował do Żanety Zacharewicz.

Gratulujemy zwycięstwa Żanecie!
fot. materiały prasowe

Ostateczna rywalizacja odbyła się pomiędzy Żanetą Zacharewicz, Zosią Radziwiłowicz i Sylwią Siebielec. Emocji nie brakowało do samego końca. Drugiego dnia zawodów motocykl Żanety odmówił posłuszeństwa – musiała zejść z toru. Pojawiły się łzy. Na czoło wysunęła się Sylwia Siebielec i to ona wygrała wyścig. Do końca nie było wiadomo, jak ułoży się klasyfikacja generalna. Wreszcie wyniki: puchar powędrował do Żanety, która wyprzedziła Zosię i Sylwię.

Po zakończeniu wyścigu odbyło się spotkanie w namiocie prasowym – jego gwiazdą była Brigitte Zufferey, koordynator Komisji ds. Kobiet w Sportach Motocyklowych FIM. Towarzyszył jej prezes Polskiego Związku Motorowego, Andrzej Witkowski, który złożył deklarację w kwestii organizacji w przyszłym roku już nie Pucharu, a Mistrzostw Polski Kobiet w MX.

Przyjechała również kontuzjowana gwiazda motocrossu, Joanna Miller, która dopingowała startujące zawodniczki.

Pełna lista wyników na www.motoresults.pl

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze