Zamarzające uszczelki samochodowe

Wilgotne od deszczu lub śniegu uszczelki w naszych samochodach, podczas niskiej temperatury przymarzają do siebie, skutecznie uniemożliwiając otwarcie drzwi lub klapy bagażnika. Po co się denerwować z rana, lub spóźnić na ważne spotkanie, jak można temu zapobiec zawczasu?

fot. K2

Pośpiech, aby zdążyć do pracy, czy na ważne spotkanie jesienną lub w szczególności zimową porą, może zakończyć się wielkimi nerwami. Szarpanie za klamkę i siłowe próby dostania się do samochodu często powodują trwałe uszkodzenie uszczelek, którego skutkiem będą późniejsze przecieki wody do wnętrza auta.

Należy prewencyjnie zabezpieczyć gumowe elementy pojazdu, aby uniknąć wątpliwej przyjemności przygód lub wzroku zdziwionych przechodniów, gdy do auta wsiada się przez bagażnik. Zabezpieczenie uszczelek polega jedynie na spryskaniu gumowej powierzchni oraz przetarciu szmatką. Dzięki użyciu dedykowanych środków powstaje warstwa silikonu, do której zamarznięta woda z pewnością nie przywrze. Po użyciu produktu uszczelki nie parcieją, nie przylega do nich kurz oraz – co najważniejsze – nie pozostaje tłusty, brudzący nalot. Produkty można kupić w marketach i sklepach motoryzacyjnych za ok. 6-7 zł. Opakowanie wystarcza na regularne stosowanie przez cały sezon, zatem fundusze na tak drobną inwestycję powinien wygospodarować każdy kierowca.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze