Zakończenie sezonu Low Lublin – właścicieli obniżanych aut. Galeria

Niedawno zakończył się sezon ekipy Low Lublin, która zrzesza właścicieli nisko zawieszonych samochodów z całego województwa lubelskiego.

Auta z tzw „glebą”, po miesiącach spotkań, zjechały się na parking nowo powstałej Areny Lublin. Oglądać te cuda motoryzacji mógł każdy, kto tylko miał ochotę dotrzeć na spotkanie.

Kryterium jest proste – położenie podwozia samochodu musi być możliwie najbliżej ziemi, a szczelina między oponą a błotnikiem jak najmniejsza. Tu wyobraźnia nie zna granic. Metod jest tyle, ile aut i ich właścicieli. Wśród popularnych sposobów na obniżenie smochodu warto wymienić m.in. montaż gwintowanego zawieszenia, systemu Air Ride, czy zbudowanie nowej ramy z wycięciem nadkoli. Warunek konieczny? Ma być nisko, czyli jak mawiają zlotowicze w kuluarach "fest low". Modele obniżonych samochodów są bardzo różnorodne, co dowodzi, że dla fanatyków nie ma rzeczy nie możliwych.

Ekipa Low Lublin rozpoczęła współpracę z "Lubelskimi Klasykami Nocą", dzięki czemu atmosfera panująca na zlotach jest niesamowita. Oczy można nacieszyć nie tylko ciekawie obniżonymi autami, ale również pięknymi klasykami. Jedne zbyt stare, drugie zbyt niskie? Nic bardziej mylnego! 

Zwycięzcą wydarzenia został piękny Saab 9-3. Na drugim miejscu uplasował się Volkswagen Passat, a miejsce trzecie należało do BMW E36 z silnikiem 2,8. Miłą niespodziankę sprawiła też słynna Tigra, która pożarła urokiem rdzy wszystkich przybyłych na zlot.

Warto pokreślić wysoki poziom organizacji imprezy; organizatorzy zadbali o kulturę całego wydarzenia. Przewidziano pamiątkowe puchary i nagrody. W sumie w zlocie wzięło udział ponad 60 projektów.

Najnowsze

Niezwykła sesja zdjęciowa motocyklistek w Liberatorze

Przy okazji październikowego Dnia Kobiet dla motocyklistek - za sprawą fotografa Rafała Wójcika - odbyła się sesja zdjęciowa w salonie Harley-Davidson Liberator.

Wspaniałe kobiety – motocyklistki, motocykle Harley-Davidson w warszawskim salonie Liberatora, uzdolniony fotograf, Rafał Wójcik – to składowe sesji zdjęciowej, zorganizowanej przy okazji Dnia Kobiet w październiku, z którego relację przeczytasz tu.

Efekty sesji zamieszcamy poniżej w galerii. Zapraszmy również na profil Rafał Wójcika na Facebooku – tutaj.

 

Najnowsze

Ewa Pertyńska

Riposta Nissana na zdjęcie Kim Kardashian

Kim Kardashian po ostatniej sesji fotograficznej zachęciła internautów do przerabiania w zabawny sposób jej zdjęć. Odzew był ogromny, twórcy prześcigali się tworząc coraz to nowe kreatywne obrazki. Jednak nikt się nie spodziewał odpowiedzi od… Nissana.

Dzieła były różne, przedstawiające całą gamę możliwych skojarzeń dotyczących pośladków Kim. Od przeróbek najprostszych, polegających choćby na powieleniu na zdjęciu parokrotnie samej pupy, do bardziej rozbudowanych. Przykładem może być przypisanie walorom celebrytki własnej grawitacji i dołączeniu naokoło satelit, asteroid i tym podobnych. Niektórzy widzieli w nich podobieństwo do warzyw…

 

 

 

 Inni tworzyli połączenia mityczne, w tym przypadku Kim jako centaur wygląda bardzo ciekawie.

 

 

 

 

 

Tymczasem na oficjalnym profilu Nissana na Twitterze pojawiła się gwiazda przez wielu na pewno wyżej ceniona, niż Kim Kardashian. Otóż, swoje wdzięki zaprezentował również…

GT-R Nismo, który w tym roku debiutuje na rynku amerykańskim i chwali się "Mój jest większy!". Oprócz tego może się poszczycić jeszcze paroma innymi walorami. Jak przystało na tak skromnego gentlemana, dysponuje silnikiem V6 o pojemności 3.8 i mocy 600 KM (651 Nm), osiąga prędkość od 0 do 100 km/h w czasie poniżej 3 sekund. Jest dostępny w pięciu kolorach: czerwonym, czarnym, białym, szarym i perłowym. W Stanach Zjednoczonych jego cena zaczyna się od 149 990 dolarów.

Najnowsze

Świetna reklama Seata Leona Cupra – z Gosią Rdest! Film

Najszybsza kobieta w Polsce - Gosia Rdest, wzięła udział w reklamie Seata. Pomysł na film jest wybitny, zestawiający stereotypowe podejście do kobiet za kierownicą, z kunsztem żeńskiego kierowcy wyścigowego.

Cieszy fakt, że Seat dostrzegł potencjał w osobie Gosi i zdecydował się na udział właśnie kobiety w reklamie samochodu ze sportowym charakterkiem. Dlaczego? Bo to rzadkość! Niestety, na palcach jednej ręki można policzyć filmy reklamowe z udziałem kobiet. Co więcej, zwykle są to celebrytki i promują samochody, które producent nieoficjalnie dedykuje kobietom. To auta dalsze od pojęcia sportowe niż nieodkryte jeszcze galaktyki w kosmosie.

I wreszcie jest! Film "Nowy Seat Leon Cupra – niecodzienny kierowca" to świetna produkcja, małym kosztem, z dobrym pomysłem na scenariusz. Drogi Seacie – strzał w dziesiątkę. Gosiu – życzymy Ci więcej takich propozycji i jeszcze więcej funduszy na starty w międzynarodowych wyścigach.

A ostatni epizod z "trakcją" jest po prostu w punkt!

Najnowsze

Po raz pierwszy w Muzeum Techniki stała ekspozycja jednośladów!

Od 17 listopada w Muzeum Techniki i Przemysłu w Warszawie na stałej wystawie prezentowane są polskie motocykle zabytkowe. Wszystkie eksponaty są prawdopodonie na chodzie!

Niedawno na Motocaina.pl publikowny był materiał o przywracaniu do życia polskiego motocykla Sokół.

Wydaje się, że dawne tradycje polskiej motoryzacji są nadal kultywowane. Do grona instytucji, których celem jest nie tylko edukacja i zachowanie w pamięci wspaniałej historii krajowych samochodów i jednośladów, ale również możliwość bliskiego kontaktu z wybranymi maszynami, dołączyło kilka dni temu warszawskie Muzeum Techniki. Na otwartej tam ekspozycji stałej oglądać można 21 motocykli wyprodukowanych w Polsce. W ramach okraszonej obfitym materiałem informacyjnym wystawy, przedstawiono obszerny rodział historii polskiej motoryzacji i myśli technicznej.

Większość z nas zna dawne marki i modele: wspomniany już Sokół, Gazela, Junak, Osa, Komar. Teraz, dzięki nowo otwartej ekspozycji, można prześledzić jak zmieniały się trendy w motoryzacji i wzornictwie na przełomie lat. Przede wszystkim warto pozachwycać się tak pięknie utrzymanymi pojazdami, jakie można podziwiać już dziś w Muzeum.

Wystawa ta jest o tyle wyjątkowa, że to pierwsza od kilkunastu lat ekspozycja stała Muzeum Techniki. Udało się wygospodarować miejsce specjalnie dla zabytkowych motocykli, bo tej tematyki najbardziej brakowało w ofercie muzeum. Wcześniej, w latach 90., niektóre z jednośladów prezentowane były w ramach wystaw czasowych w fabryce Norblina. Teraz zaś obejrzeć je można w dużo lepszych warunkach, a wystawa wyczerpująco pokazuje historię ich powstania i eksploatacji. Polecamy!

Najnowsze