Ewa Kania

Tak wygląda zakaz wyprzedzania przez ciężarówki. Zepchnął kierowcę osobówki na pas zieleni

Jednym z poważnych zagrożeń, z jakim trzeba się było liczyć na drogach szybkiego ruchu, są ciężarówki nagle wjeżdżające na lewy pas. Wydawałoby się, że problem już zniknął, ale to tylko pozory.

Zdarzenie na poniższym nagraniu mogło skończyć się naprawdę źle, ale sytuację uratowało opanowanie kierowcy osobówki oraz odrobina brawury. Jak to możliwe?

Cyrkowcy go nienawidzą. Kierowca katapultował się przez boczną szybę samochodu

Kierowca osobówki jechał lewym pasem i doganiał trzy tiry poruszające się pasem prawym. Nagle drugi z nich zjechał na lewy pas. Było to skrajnie niebezpieczne, ponieważ osobówka była już zbyt blisko, żeby mogła w porę zahamować. Uderzenie w naczepę mogło mieć bardzo poważne konsekwencje dla podróżujących samochodem, ale mogło także sprawić, że bezmyślny kierowca tira, straci panowanie nad zestawem.

Autor nagrania zdecydował się na bardzo odważny ruch i zjechał na pas zieleni. Udało mu się uniknąć stojących na nim słupków, a także zachować kontrolę nad pojazdem na tym niepewnym podłożu. Poczuł się na nim na tyle pewnie, że postanowił dodać gazu i wyprzedzić tira, co mu się udało. Na szczęście w trawie nie kryły się żadne niespodzianki.

Na koniec zauważmy tylko, że zachowanie kierowcy tira było skandaliczne oraz niebezpieczne i nigdy nie powinno się wydarzyć. Również dlatego, że w Polsce obowiązuje przecież zakaz wyprzedzania przez ciężarówki na drogach szybkiego ruchu, mających tylko dwa pasy. Przepisy przewidują co prawda pewne wyjątki od tej reguły, ale poniższa sytuacja nie wyczerpywała żadnego z nich.

Komentarze:

Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze