Ewa Kania

Zabytkowa Skoda Octavia z Torunia odnaleziona. Złodziej zdążył już ją sprzedać. A co zrobiła policja?

Niedawno informowaliśmy o kradzieży zabytkowej Octavii, która to kradzież, choć miała miejsce kilka miesięcy termu, dopiero teraz została nagłośniona. Upublicznienie tej informacji, przyniosło zamierzony skutek.

Zgłoszenie o kradzieży Skody Octavii z 1959 roku wpłynęło do toruńskiej policji w połowie marca tego roku. Dopiero wtedy właściciel pojazdu zorientował się, że w garażu nie ma jego zabytkowego auta oraz motoroweru Komar, chociaż do przestępstwa doszło już w październiku 2021 roku.

Nieznani wówczas sprawcy zerwali kłódkę zabezpieczającą bramę i dostali się do wnętrza garażu. Jak się później okazało, moment ładowania Octavii na lawetę, został sfotografowany przez przypadkową osobę, której zielone auto bardzo się spodobało. Przekazała ona zdjęcia właścicielowi, który z kolei udostępnił je policji.

Po nagłośnieniu sprawy, samochód ze zdjęcia rozpoznał pewien mężczyzna. Nie było to trudne, ponieważ to właśnie jemu złodzieje sprzedali Octavię. Udał się więc na policję, przekazał funkcjonariuszom od kogo kupił auto, a ci zatrzymali 36-latka.

Policjanci w swoim komunikacie informują, że „odzyskali skradziony samochód”. No cóż… zdjęcia z momentu kradzieży dostarczył im poszkodowany, auto zwrócił nowy właściciel i on wskazał jednego ze złodziei. Na temat pozostałych dwóch policja milczy – nawet nie informuje, że stara się ich zidentyfikować i odnaleźć. Ani słowa nie ma też na temat poszukiwań skradzionego Komara.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze