Zabawka dla dużych dziewczynek i dużych chłopców – Unimog

Każdy miłośnik Unimoga może teraz spełnić marzenie o posiadaniu własnego egzemplarza. W sierpniu do sprzedaży trafi bowiem LEGO Technic Unimog U 400. Zbudowany z 2048 elementów model jest największym w historii firmy LEGO (skala 1:12,5).

Za jedyne 190 euro można mieć wyłącznie dla siebie namiastkę jednej z największych i kultowych pojazdów marki Mercedes-Benz – Unimoga.

LEGO Technic Unimog U 400 – powstały pod okiem specjalistów z Mercedes-Benz – aż po najmniejsze detale wiernie naśladuje oryginał. Obie konstrukcje łączy odwaga w trudnym terenie, gwarantowana przez wysoki prześwit i napęd na cztery koła.
fot. Mercedes-Benz

Topowy model LEGO pojawia się w doskonałym momencie – dokładnie 60 lat temu, 3 czerwca 1951 roku, bramy fabryki w Gaggenau opuścił pierwszy Unimog. Unikalna koncepcja i ogromna wytrzymałość – oto cechy, dzięki którym „pojazd uniwersalny” (niem. Universal-Motor-Gerät, skąd wzięła się popularna nazwa Unimog) zbudował swój legendarny wizerunek. Dziś służy nie tylko do pracy w wymagających warunkach zimowych czy na terenach zielonych, ale również przy odwiertach, wykopaliskach i projektach infrastrukturalnych.

Jak przystało na najbardziej uniwersalny pojazd świata, „mały” Unimog został uzbrojony w sterowany pneumatycznie, obracany żuraw z chwytakiem, wciągarkę, pług śnieżny oraz przestrzeń ładunkową.
fot. Mercedes-Benz

Dotychczas z taśm produkcyjnych zjechało ponad 380 tys. Unimogów. Od 2002 roku model powstaje w fabryce w Wörth. W grudniu 2010 roku zakład świętował wyprodukowanie 10-tysięcznego egzemplarza serii U 300/U 400/U 500.

Tak jak większy brat, zimą potrafi odśnieżać drogi, a latem pomaga przy budowie infrastruktury czy porządkowaniu nasypów.
fot. Mercedes-Benz

Z okazji okrągłego jubileuszu Mercedes-Benz przygotował szereg obfitujących w atrakcje imprez, m.in. rajd i zlot miłośników Unimoga.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze