Karolina Chojnacka

Za stary na starty w F1? Kimi Räikkönen udowadnia, że wciąż ma to „coś”!

Kimi Räikkönen startował do wyścigu o Grand Prix Portugalii z szesnastego pola. I wow, co to był za start!

Kimi Räikkönen startował do wyścigu o Grand Prix Portugalii z szesnastej pozycji. Mając dowolność w wyborze ogumienia na start, 41-letni Fin postawił na miękką mieszankę opon. Okazało się to strzałem w dziesiątkę!

Od razu po starcie, Räikkönen zaczął z niezwykłą łatwością wyprzedzać kolejnych rywali.  Już na pierwszym okrążeniu kierowca Alfy Romeo Racing Orlen zyskał dziesięć pozycji i znalazł się na szóstym miejscu!

https://www.youtube.com/watch?v=2ChdaNDFI30

Przeczytaj też: Kto rządzi w domu Kimiego Räikkönena, mistrza świata Formuły 1?

Mimo świetnego startu, Kimi Räikkönen dojechał do mety Grand Prix Portugalii na 11 pozycji i tym samym nie zdobył punktów. Pod sam koniec wyścigu Fina wyprzedził kierowca Ferrari, Sebastian Vettel. I nawet atomowy start, nie był w stanie poprawić humoru Kimiego:

Co z tego, skoro nic nam to nie dało.

Mieliśmy bardzo dobre pierwszych kilka okrążeń, ustawiłem się na dobrej pozycji i mogłem wyprzedzić wiele samochodów, ale ostatecznie nie ma to większego znaczenia, ponieważ nic z tego nie wyciągnęliśmy. Zrobiliśmy, co mogliśmy, ale niestety nie mogłem zrobić nic, aby Vettel był w tyle. Tempo wyścigu nie było takie złe, ale kiedy zaczynasz w miejscu, w którym zaczynaliśmy, nie jest łatwo nadrobić pozycje. Samochód sprawował się dobrze, ale w tym momencie nadal trochę tęsknimy za finiszem w punktach.

Przeczytaj też: GP Portugalii: Lewis Hamilton rekordzistą wszechczasów

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze